Tauron Liga: Developres z kolejną wygraną. Powrót rzeszowianek na drugie miejsce
Piotr Sumara/TAURON Liga

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 11.12.2022, 21:05

Developres BELLA DOLINA Rzeszów pokonała IŁ Capital Legionovię Legionowo w czterech setach. To szósta wygrana rzeszowianek w siódmym ich meczu w tym sezonie Tauron Ligi.

Pierwszy set wskazywał na to, że to spotkanie to będzie pełna dominacja Developresu BELLA DOLINY Rzeszów. Do stanu 6:6 Legionovia była jeszcze w stanie jakkolwiek nawiązać rywalizację, ale od tego momentu rzeszowianie w całości zdominowali partię. Izabella Rapacz "szalała" na zagrywce i z jej serwisów cztery kolejne punkty zdobyły gospodynie. Set zakończył się wynikiem 25:14 co jest najbardziej wymownym faktem, jak słabą drugą część pierwszego seta miały siatkarki z Legionowa.

Nie małą niespodzianką była druga partia, gdyż padła ona łupem IŁ Capital Legionovii Legionowo. Legionowianki znakomicie weszły w seta i "na półmetku" prowadziły trzema punktami. W dalszej fazie nie dawały się dogonic, a w końcówce jeszcze powiększyły przewagę i wygrały 25:19. To był drugi wygrany set przez siatkarki Legionowa w tym sezonie Tauron Ligi. Wcześniej tej sztuki dokonały przy okazji rywalizacji z #VolleyWrocław.

Po tym jak uciekła rzeszowiankom kontrola nad spotkaniem w drugiej partii, dwa kolejne sety ponownie Developres zagrał tak, jak na początku meczu zwyciężając bez większych problemów dwa kolejne rozdania. Znakomite spotkanie zaliczyła Weronika Centka, ale pod nieobecność odpoczywającej Gabrieli Orvosovej oraz krótkiego okresu gry Jeleny Blagojević to Izabella Rapacz była liderką z prawdziwego zdarzenia i to właśnie ona została MVP spotkania.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (25:14, 19:25, 25:13, 25:15)