Superliga mężczyzn: wyrównane spotkania

• Data publikacji: 14.10.2018, 18:43

W 7. kolejce Superligi mężczyzn byliśmy świadkami kilku ciekawych pojedynków.

Inaugurującym spotkaniem tej kolejki było starcie między Arką Gdynia a Wisłą Płock. Wydawało się, że pojedynek ten będzie jednostronny na korzyść Nafciarzy, jednak mecz wyglądał inaczej. Od początku gdynianie postawili się wicemistrzom Polski i oglądaliśmy wyrównaną walkę. Płocczanie potrafili zbudować jedynie dwubramkową przewagę, z którą zeszli na przerwę (14:12). Po niej goście się w końcu obudzili i rzucili sześć bramek z rzędu (22:15). W pewnym momencie mieli już dziewięć goli przewagi, jednak pod koniec poczuli się zbyt pewnie i odpuścili konsekwentną i twardą grę. Ostatecznie wygrali 31:27.

W meczu Vive z Kwidzynem również było bardzo ciekawie. Goście od pierwszej piłki pokazali, że zamierzają walczyć z mistrzem Polski, jak równy z równym. Świetnie spisywali się w ataku i notowali doskonałą skuteczność. Gospodarze, w okrojonym składzie, dotrzymywali kroku przeciwnikom i to oni prowadzili po pierwszych 30. minutach 17:16. Po przerwie obraz gry się zmienił – to kielczanie trafiali co chwilę do bramki, a Kwidzyn radził sobie coraz gorzej, co zadecydowało o kolejnej wygranej Vive 36:27.

Hitem kolejki było starcie Górnika Zabrze z Azotami Puławy. Podobnie jak przed rokiem, fani byli świadkami dobrego meczu, obfitującego w wiele ciekawych wymian. Prowadzenie zmieniało się co kilka akcji. Drużyny zdobywały bramki seriami. Po pierwszej połowie lepsza okazała się drużyna gospodarzy (15:13). Druga część spotkania również nie zawiodła. Wyglądała podobnie do pierwszej. W końcówce Azoty miały możliwość wyjścia na prowadzenie, jednak tego nie wykorzystały, a Górnik odskoczył na trzy bramki i nie oddał dwóch punktów.

Już w środę rozpocznie się następna kolejka, a w niej hit - pierwsza święta wojna w tym sezonie - Wisła Płock podejmie na własnym boisku Vive Kielce!

Arka Gdynia – Wisła Płock 27:31

Vive Kielce – Kwidzyn 36:27

Gwardia Opole – MKS Kalisz 30:28

Szczecin – Piotrków Trybunalski 27:29

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 28:25

Wybrzeże Gdańsk – Stal Mielec 29:23

Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 23:19