Handball Bundesliga: hit dla Kilonii

• Data publikacji: 14.10.2018, 19:18

THW Kiel wygrało 27:24 z Rhein Neckar Loewen w hicie Handball Bundesligi. Było to zaległe spotkanie tych rozgrywek.

W sobotę rozegrano zaległy mecz szóstej kolejki Bundesligi. Mecze Lwów z Zebrami zawsze są wyrównane i emocjonujące. Tak było również i tym razem. Pierwsza połowa to gra praktycznie bramka za bramkę. Po 30 minutach Rhein Neckar Loewen prowadziło 12:11. Więcej sił na drugą połowę zachowali zawodnicy THW Kiel. Zebry uzyskały trzy bramki przewagi. Ostatecznie THW wygrało 27:24. Kilka dni wcześniej zespół z Kilonii zagrał swój mecz dziewiątej kolejki. Zebry wygrały 29:19 z HSG Wetzlar.

Dziewięć meczów i dziewięć zwycięstw. Taki bilans mają zawodnicy Flensburga, którzy nie zawodzą w lidze niemieckiej. Wikingowie w meczu z TVB Stuttgart od razu objęli prowadzenie 4:0. Ich przewaga powiększała się i finalnie triumfowali 29:21, utrzymując prowadzenie w tabeli. Cyfra 9 pojawiła się również w zdobyczy bramkowej Rasmusa Lauge Schmidta. Drugi w tabeli jest SC Magdeburg. W 9. serii gier wygrał on 38:27 z ostatnim w tabeli Ludwigshafen. Piotr Chrapkowski rzucił dwie bramki i dostał także dwie kary. Znowu wyróżnił się Matthias Musche. Najskuteczniejszy strzelec Bundesligi zdobył aż 11 bramek.

Piotr Wyszomirski grał przez 23 minuty meczu z Fuchse Berlin i bronił z 23-procentową skutecznością. TBV Lemgo przegrało 23:29 z zespołem ze stolicy Niemiec. Dwóch Polaków zagrało przeciwko sobie w Bergischer. Po zwycięstwo sięgnął zespół gospodarzy z Maciejem Majdzińskim w składzie. Polski rozgrywający rzucił dwa bramki. Obrotowy drużyna z Lipska, Maciej Gębala zaliczył jedno trafienie.