Zagraniczny meldunek: Grajber-Nowakowska wreszcie ze zwycięstwem
Daria Jańczyk

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 12.12.2022, 19:05

We Włoszech w tym tygodniu grały tylko trzy Polki, a jednej z nich udało się wygrać pierwszy mecz w tym sezonie. Zespół Joanny Wołosz przygotowuje się do Klubowych Mistrzostw Świata.

Zmienne szczęście miały w tym tygodniu nasze reprezentantki grające we Włoszech. Z pewnością największą radością mogła emanować Martyna Grajber-Nowakowska, bo jej Pinerolo wreszcie wygrało. Na zwycięstwo Polka musiała czekać jedenaście tygodni, by wreszcie w tie-breaku udało się pokonać Maceratę. Nasza przyjmująca dołożyła od siebie dość sporą cegiełkę - był to niewątpliwie jeden z najlepszych meczów Polki w tym sezonie ligowym. Na jej konto trafiło 16 punktów, z czego 14 zdobyła w ataku. Grajber-Nowakowska zaliczyła też dwa bloki.

Choć zespół z Chieri dobrze wszedł w spotkanie z Bergamo i pierwdzego seta wygrał do 15, to później ekipie Olivii Różański szło coraz słabiej. Tym samym rywalki dogoniły je w tabeli i zespoły dzieli zaledwie jeden punkt. Reprezentantka Polski pojawiła się na krótką zmianę w trzecim secie i wtedy zdobyła dwa punkty w ataku.

Niezłe widowisko, choć niestety z gorszym skutkiem dla drużyny z polskim pierwiastkiem, rozegrane zostało w Mediolanie. Tak naprawdę była to walka ofensywna Stysiak i Sylla kontra Karakurt. Ta ostatnia została wybrana MVP meczu, bo zagrała koncertowo, ale i drużyna naszej zawodniczki nie pozostała bez punktów. Mecz rozstrzygał się bowiem w pięciu setach. Magdalena Stysiak miała bardzo regularną zagrywkę - na 15 tylko jedna była nieudana. Ponadto dostawała większość piłek do ataku i zakończyła mecz z 46% skuteczności.

Zespół Joanny Wołosz swój mecz 11. kolejki rozegrał dużo wcześniej, bo 23 października. Imoco Conegliano już w czwartek rozpocznie zmagania w Klubowych Mistrzostwach Świata. Pierwszy mecz w Antalyi duma Serie A rozegra z brazylijskim Praia Clube. Przypomnijmy, że Imoco na najwyższym stopniu podium stawało tylko w 2019 roku i życzymy naszej rozgrywającej, by ten sukces udało się powtórzyć.

10 grudnia:

Reale Mutua Fenera Chieri - Volley Bergamo 1:3 (25:15, 21:25, 22:25, 21:25)

Olivia Różański: 2 punkty (2/5 w ataku)

11 grudnia:

Macerata - Wash4green Pinerolo 2:3 (25:23, 11:25, 25:21, 15:25, 12:15)

Martyna Grajber-Nowakowska: 16 punktów (14/33 w ataku, 2 bloki)

Vero Volley Milano - Igor Gorgonzola Novara 2:3 (19:25, 16:25, 25:22, 25:19, 11:15)

Magdalena Stysiak: 18 punktów (18/39 w ataku)

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.