Pływanie - MŚ na krótkim basenie: Stokowski i Masiuk z półfinałem
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 13.12.2022, 05:30

W Melbourne rozpoczęły się 16. Mistrzostwa Świata w pływaniu na krótkim basenie. Podczas pierwszej sesji eliminacyjnej oczywiście nie zabrakło reprezentantów Polski.

W eliminacjach na 100 metrów stylem grzbietowym wystąpili Kacper Stokowski oraz Ksawery Masiuk. Pierwsze starty Polaków poszły zgodnie z planem i obaj wywalczyli awans do półfinałów. Lepiej zaprezentował się Stokowski, który zajął piąte miejsce z czasem 50,14 sekundy. Natomiast Masiuk był 14. z rezultatem 50,84 sekundy, przy okazji poprawiając swój rekord życiowy. Na tym samym dystansie, ale kobiet popłynęła Adela Piskorska. 19-letnia nieźle się spisała, ale niestety czas 57,74 sekundy nie dał jej przepustki do półfinału. Ostatecznie Piskorska miała 20. wynik eliminacji.

Na 50 metrów stylem motylkowym mężczyzn oglądaliśmy Karola Ostrowskiego oraz Jakuba Majerskiego. Niestety obaj nasi reprezentanci nie zdołali awansować dalej. Ostrowski (22,71 s) zajął 20. lokatę, a Majerski (22,80 s) 22. miejsce.

W innym konkurencjach podczas pierwszej sesji eliminacyjnej Polacy już nie startowali.