Katar 2022: Argentyna w finale!
Кирилл Венедиктов/commons.wikimedia.com

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.12.2022, 21:58

Argentyna wygrała 3:0 z Chorwacją w półfinałowym meczu Mistrzostw Świata w Katarze. Bramki dla zwycięzców zdobyli Leo Messi i Julian Alvarez.

Początkowe fragmenty meczu przebiegły z częstszym posiadaniem piłki przez zespół Zlatko Dalicia. Chorwaci potrafili sprawnie odbierać rywalom piłkę i konstruować ataki pozycyjne. Z nich jednak wynikało niewiele. Pierwszy raz Argentyna postraszyła w 25. minucie, kiedy to po strzale Enzo Fernandeza, interweniować musiał Dominik Livaković. Najwięcej działo się w ostatnim kwadransie. W 32. minucie dalekie podanie przejął Julian Alvarez. Napastnik przerzucił piłkę nad bramkarzem, który nieprzepisowo go zatrzymał. Sędzia podyktował rzut karny, a tego silnym uderzeniem wykorzystał Leo Messi. Pięć minut później Alavarez pomknął w solowej akcji i tym razem sam pokonał Livakovicia.

W drugiej odsłonie piłkarze z Ameryki Południowej podtrzymali dominację na boisku. W 58. minucie blisko szczęścia był Messi, ale oddał nieczysty strzał, co ułatwiło interwencję bramkarzowi. Dziesięć minut później kolejnym niesamowitym rajdem popisał się gracz PSG i wyłożył piłkę Alvarezowi, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Do końca spotkania obie ekipy miały po jednej dobrej okazji na zmianę wyniku. Mylił się jednak Alexis Mac Allister, a Dejan Lovren nie zamknął dobrego dośrodkowania. W efekcie w dobrym stylu do finału awansowali Argentyńczycy. Ta sztuka udała im się szósty raz w historii.

Argentyna - Chorwacja: 3:0 (2:0)

Bramki: 34'(k.) Messi, 39', 69' Alvarez

Argentyna: E.Martinez - Molina (86' Foyth), Otamendi, Romero, Tagliafico - de Paul (74' Palacios), Paredes (62' Li.Martinez), Fernandez, Mac Allister (86' Correa) - Messi, Alvarez (74' Dybala)

Chorwacja: Livaković - Juranović, Gvardiol, Lovren, Sosa (46' Orsić) - Perisić, Brozović (50' Petković), Kovacić, Modrić (81' Majer), Pasalić (46' Vlasić) - Kramarić (72' Livaja)

Żółte kartki: 68' Romero, 71' Otamendi - 32' Livaković, 32' Kovacić

Sędzia: Daniele Orsato