NHL: dużo bramek i zwycięstwo Vegas w hicie dnia

• Data publikacji: 14.12.2022, 09:50

Za nami kolejny dzień obfitujący w dużą liczbę spotkań ligi NHL. W najważniejszym meczu Vegas Golden Knights wygrali 6:5 z Winnipeg Jets.

Vegas Golden Knights mieli do tej pory na swoim koncie 20 zwycięstw i prowadzili w Konferencji Zachodniej. Dzisiaj czekało ich trudne zadanie, gdyż zmierzyli się na wyjeździe z Winnipeg Jets, czyli trzecią drużyną w konferencji. W 10. minucie Jets objęli prowadzenie po bramce Marka Scheifelego. Jeszcze w pierwszej tercji goście przejęli prowadzenie po golach Daniłła Miromanowa i Marka Stone'a. Drugą odsłonę 2:1 wygrali hokeiści z Winnipeg, więc po 40 minutach mieliśmy remis. W 41. sekundzie trzeciej tercji na 4:3 w przewadze trafił Scheifele. Dziewięć minut później wyrównał Jonathan Marchessault, kiedy to Rycerze grali z większą liczbę graczy na lodzie. W ostatnich ponad dwóch minutach padły aż trzy bramki. Najpierw drugiego gola w przewadze strzelił Marchessault. Jets wycofali bramkarza i do pustej bramki trafił William Karlsson. Na dwie sekundy przed ostatnią syreną na 5:6 trafił Mark Scheifele, kompletując hattricka.

Trudną przeprawę miał również lider Konferencji Wschodniej. W pierwszej tercji w przeciągu 19 sekund Jake DeBrusk zdobył dwie bramki dla Boston Bruins. New York Islanders wyrównali w połowie drugiej tercji, a potem po raz drugi odrobili straty. Po trzech częściach podstawowego czasu był remis 3:3. Mecz w Bostonie zakończył się serią rzutów karnych, w których trafienia zanotowali Jake DeBrusk i David Pastrnak. Bruins umocnili się na pozycji lidera po porażce New Jersey Devils z Dallas Stars.

Boston Bruins - New York Islanders 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 0:0, 2:1)
Buffalo Sabres - Los Angeles Kings 6:0 (0:0, 0:0, 6:0)
Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
New Jersey Devils - Dallas Stars 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Tampa Bay Lightning - Seattle Kraken 6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Nashville Predators - Edmonton Oilers 3:6 (1:3, 2:2, 0:1)
Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 5:6 (1:2, 2:1, 2:3)
Chicago Blackhawks - Washington Capitals 3:7 (1:2, 1:2, 1:3)