EBL: podsumowanie 2. kolejki

• Data publikacji: 14.10.2018, 20:50

Czas na podsumowanie 2. kolejki Energa Basket Ligi. Podczas tego weekendu zwyciężali głównie faworyci, tacy jak Anwil Włocławek, Arka Gdynia, Start Lublin czy Stal Ostrów Wielkopolski.

Chociaż telewizja transmitowała mecze AZS Koszalina z Polskim Cukrem Toruń oraz Miasta Szkła Krosno ze Startem Lublin, to ciekawsze spotkanie miało miejsce we Włocławku, gdzie Anwil zmierzył się z Wilkami Morskimi ze Szczecina. Gospodarze byli faworytem, jednak przez całe 40 minut musieli drżeć o wynik, bowiem przyjezdni zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Spotkanie było bardzo wyrównane, Anwil odzyskał przewagę dopiero w 4. kwarcie spotkania. Już w pierwszych 10 minutach Wilki Morskie zbudowały sobie przewagę siedmiopunktową. Jednak był to za wczesny etap meczu, by taka strata była niemożliwa do odrobienia. Anwil mozolnie, ale konsekwentnie odrabiał straty, aż w końcu dopiął swego w 4. kwarcie. Dwie szybkie trójki w wykonaniu Michalaka i Łączyńskiego wyprowadziły Buldogi na prowadzenie, które dowieźli już do samego końca.

Sam Michalak rozegrał bardzo dobre spotkanie i z ręką na sercu może przyznać, że był bohaterem czwartej kwarty. To właśnie w tej części meczu nowy nabytek Anwilu zdobył aż 13 punktów, trafiając trzy trójki i rozdając kilka asyst. To głównie jego zasługa, że jego zespół zdołał odrobić stratę i w rezultacie wygrać to spotkanie. Wśród Wilków Morskich dobrze zaprezentował się Paweł Kikowski - autor 18 punktów, 5 asyst i 6 zbiórek.

Anwil Włocławek - King Wilki Morskie Szczecin 86:82 (15:22; 21:20; 23:20; 27:20)

Pozostałe wyniki:

AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 73:82 (19:22; 15:22; 17:15; 22:23)

MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 103:106 d. (25:24; 20:20; 23:24; 25:25; 10:13)

Rosa Radom - Asseco Arka Gdynia 77:94 (11:31; 26:23; 19:17: 21:23)

Legia Warszawa - BM Stal Ostrów Wielkopolski 68:77 (19:16; 13:14; 18:29; 18:18)

Miasto Szkła Krosno - TBV Start Lublin 73:87 (24:15; 17:27; 20:19; 12:26)

Spójnia Stargard Szczeciński - Trefl Sopot 76:82 (16:24; 19:23; 20:17; 21:18)