Katar 2022: Francja - Maroko [LIVE]

• Dodał: Dawid Wolny
  • Data publikacji: 14.12.2022, 19:15

Po pewnym zwycięstwie Argentyny w pierwszym półfinałowym starciu, nadszedł czas, by wyłonić drugiego finalistę turnieju w Katarze. Sensacja rozgrywek, Maroko, po wyeliminowaniu z mundialu reprezentacji Hiszpanii oraz Portugalii, stanie przed szansą pożegnania aktualnych mistrzów świata, Francję. Czy zespół z Afryki zdoła sprawić kolejną historyczną niespodziankę? Arbiter użyje gwizdka po raz pierwszy o godzinie 20:00. Zapraszamy na naszą relację na żywo!

FRANCJA - MAROKO 2:0

Relacja na żywo

Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na relację na żywo z weekendowych meczów o medale mistrzostw świata. Dobranoc.

W meczu o mistrzostwo świata podopieczni Didier Deschampsa zmierzą się z reprezentacją Argentyny. Natomiast dla Marokańczyków to jeszcze nie koniec tej pięknej przygody, ponieważ już w sobotę zagrają z Chorwatami w meczu o trzecie miejsce.

FRA — MOR 2:0 — KONIEC! Reprezentacja Francji awansowała do drugiego finału mistrzostw świata z rzędu. Z kolei dla Marokańczyków jest to pierwsza porażka na tej imprezie.

FRA — MOR 2:0 — 90+4' JAK TO NIE WPADŁO?! Niesamowita akcja lewą flanką Ammalaha, po której mieliśmy ogromne zamieszanie w szesnastce Francuzów. Ostatecznie piłkę na linii bramkowej zatrzymał Kounde.

FRA — MOR 2:0 — 90+3' wciąż atakuje Maroko, będzie rzut rożny.

FRA — MOR 2:0 — 90+1' sześć minut zostało doliczone do drugiej połowy meczu.

FRA — MOR 2:0 — 90' jeszcze jedna próba Maroka, ale sędzia odgwizdał spalonego.

FRA — MOR 2:0 — 87' indywidualna akcja Hakimiego, ale piłka opuściła plac gry.

FRA — MOR 2:0 — 83' Marokańczycy jeszcze się nie poddają, choć ich sytuacja jest już piekielnie trudna.

FRA — MOR 2:0 — wejście smoka Randala Kolo Muaniego! Strzał Kyliana Mbappe został przyblokowany, ale przez błąd jednego z obrońców jako pierwszy do piłki dopadł wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej Kolo Muani, podwyższając prowadzenie.

FRA — MOR 2:0 — 79' GOOOOOOOOL! Kolo Muani!

FRA — MOR 1:0 — 78' ostatnia zmiana w reprezentacji Maroko. Ezzalzouli zmienił Amallaha. W odpowiedzi Deschamps wpuścił Kolo Muaniego za Dembele.

FRA — MOR 1:0 — 76' ALEŻ ZMARNOWAŁ TERAZ OKAZJĘ HAMDALLAH! Zmiennik Maroko kilka razy mógł oddać strzał, ale zamiast tego szedł w dalszy drybling, aż wybiegł ze światła bramki w kierunki linii końcowej, całkowicie psując tę akcję.

FRA — MOR 1:0 — 74' kolejna akcja Francuzów, ale zakończona niecelnym uderzeniem.

FRA — MOR 1:0 — 71' doskonała wrzutka Griezmanna, ale niedokładnie strzelał Thuram.

FRA — MOR 1:0 — 70' faul Dariego, który zatrzymał akcję Thurama. Co dziwne, obrońca Maroko nie utrzymał jednak żółtej kartki, na którą ewidentnie zasłużył.

FRA — MOR 1:0 — 69' groźnie w polu karnym Marokańczyków, ale strzał Mbappe został zablokowany.

FRA — MOR 1:0 — 68' rzut wolny z lewej strony dla Francji.

FRA — MOR 1:0 — 67' zmienia również Regragui. W miejsce En-Nesyriego i Boufala wchodzą Hamdallah oraz Abdoukhlal.

FRA — MOR 1:0 — 65' pierwsza zmiana w reprezentacji Francji. W miejsce Giroud wszedł Thuram.

FRA — MOR 1:0 — 63' ogromne problemy ma dzisiaj w obronie Theo Hernandez. Marokańczycy mają na swoim prawym skrzydle prawdziwą autostradę.

FRA — MOR 1:0 — 60' Francja spróbowała wyjść z kontrą, ale Mbappe został złapany na 2-metrowym spalonym.

FRA — MOR 1:0 — 57' kolejny raz zamieszanie w szesnastce Francuzów. Ostatecznie od bramki rozpocznie jednak Lloris.

FRA — MOR 1:0 — 56' w pierwszych dziesięciu minutach tej połowy Maroko ma 75% posiadania piłki.

FRA — MOR 1:0 — 53' coraz groźniej pod bramką Llorisa! Najpierw pomylił się Attiat-Allah, a chwilę później Konate zatrzymał dośrodkowanie wzdłuż linii końcowej.

FRA — MOR 1:0 — 51' piekielnie szybka akcja Mbappe na lewym skrzydle, ale w ostatniej chwili interwencją popisał się Amrabat. Na powtórkach widać, że było tam jednak przewinienie Marokańczyka.

FRA — MOR 1:0 — 50' Marokańczycy zamknęli przeciwników na ich własnej połowie

FRA — MOR 1:0 — 48' bliski szczęścia Mbappe, ale podanie od Griezmanna okazało się minimalnie za długie i Bono zdążył do piłki przed rywalem.

FRA — MOR 1:0 — 47' doskonały rajd lewym skrzydłem Kyliana Mbappe, ale zakończony nieudanym dośrodkowaniem.

FRA — MOR 1:0 — 46' rozpoczynamy drugą połowę. W przerwie jedna zmiana w reprezentacji Maroko — w miejsce Mazraouiego wchodzi Attiat-Allah.

FRA — MOR 1:0 — koniec pierwszej części meczu. Francuzi objęli prowadzenie już w piątej minucie spotkania, ale od tego czasu rywalizacja jest bardzo wyrównana. Na emocje w drugiej połowie nie powinniśmy narzekać.

FRA — MOR 1:0 — 45+2' do końca pierwszej połowy pozostała jeszcze jedna minuta. Rzut wolny dla Maroko z prawego sektora.

FRA — MOR 1:0 — 45' ALEŻ BLISKO SZCZĘŚCIA MAROKO! Po dośrodkowaniu na strzał z przewrotki zdecydował się jeden z Marokańczyków, ale piłka jedynie odbiła się od słupka.

FRA — MOR 1:0 — 44' ładna akcja reprezentacji Maroko i po interwencji Konate będzie rzut rożny.

FRA — MOR 1:0 — 40' dobra wrzutka na Varane'a, ale obrońca Manchesteru United nie zmieścił futbolówki w siatce.

FRA — MOR 1:0 — 39' zatrzymany Griezmann w polu karnym i będzie drugi rzut rożny.

FRA — MOR 1:0 — 36' JAK TO NIE WPADŁO?! Najpierw doskonałą piłkę otrzymał Mbappe, ale jego próba została zatrzymana przez obrońcę. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Giroud, ale fatalnie się pomylił.

FRA — MOR 1:0 — 35' zamieszanie w polu karnym Maroko po rzucie rożnym, ale niecelnie uderzył Fofana.

FRA — MOR 1:0 — 32' wciąż więcej w ataku prezentują podopieczni Walida Regragui, ale Francuzi zachowują pełen spokój w formacji defensywnej.

FRA — MOR 1:0 — 27' kolejny faul Boufala, który tym razem zakończył się żółtą kartką. Trafiony w kolano Theo Hernandez wciąż leży na murawie.

FRA — MOR 1:0 — 26' Marokańczycy kontrolują piłkę przez dłuższy czas, nie boją się swoich rywali.

FRA — MOR 1:0 — 22' zmiana w reprezentacji Maroko wymuszona kontuzją. W miejsce Saissa wszedł Amallah.

FRA — MOR 1:0 — 19' niedokładne dośrodkowanie Ziyecha i Lloris łapie piłkę.

FRA — MOR 1:0 — 17' ależ uderzenie Giroud! Francuz urwał się obrońcom, a następnie zdecydował na atomowe uderzenie lewą nogą, które jedynie odbiło się od słupka.

FRA — MOR 1:0 — 16' kolejny kontratak Marokańczyków, zakończony strzałem Ziyecha. Próba bardzo niedokładna, ale groźne są te akcje.

FRA — MOR 1:0 — 14' faul jednego z Francuzów i będzie rzut wolny z bocznego sektora boiska.

FRA - MOR 1:0 - Próba zagrania do Mbappe, jednak napastnik PSG złapany na spalonym.

FRA - MOR 1:0 - Mamy odpowiedź Maroka! Ounahi świetnie uderzył z okolic 25. metra, jednak Lloris odbija piłkę!

FRA - MOR 1:0 - Jak odpowie zespół z Afryki? Bo - co ciekawe - dopiero w swoim piątym meczu Marokańczycy jako pierwsi tracą bramkę. Co więcej, dopiero drugi raz Bono na tym turnieju sięgał do siatki po piłkę.

FRA - MOR 1:0 - Pierwsza groźna akcja "Trójkolorowych" dała im prowadzenie! Próbował na raty Griezmann, jednak piłka odbiła się od któregoś z zawodników w polu karnym. Dopadł do niej obrońca Milanu i precyzyjnym strzałem pokonał Bono!

FRA - MOR 1:0 - GOOOOOL!! HERNANDEZ!

FRA - MOR 0:0 - Początek meczu dosyć spokojny. Jak można się spodziewać, przy piłce znajdują się Francuzi, jednak póki co rozgrywają piłkę blisko linii środkowej boiska.

FRA - MOR 0:0 - W porównaniu do zmian podanych wcześniej mamy jedną istotną zmianę w składzie Maroka. Ostatecznie Aguerd nie dał rady wystąpić od początku spotkania, a jego miejsce zajął Dari.

FRA - MOR 0:0 - Rozpoczęli Marokańczycy, zaczynamy!

Za nami już hymny obu państw, za moment zaczynamy!

Spotkanie poprowadzi meksykański arbiter - Cesar Arturo Ramos.

Maroko: Bono - Hakimi, El Yamiq, Aguerd, Saiss, Mazraoui - Ziyech, Ounahi, Amrabat, Boufal - En Nesyri

Francja: Lloris - Kounde, Varane, Konate, Hernandez - Tchouameni, Fofana - Dembele, Griezmann, Mbappe - Giroud

Czas przedstawić jedenastki, które od pierwszej minuty wybiegną na murawę Al Bayt Stadium.