Liga Mistrzów CEV: Zawiercie wraca na pozycję lidera
Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 14.12.2022, 19:57

Aluron CMC Warta Zawiercie tylko w pierwszej partii miała problemy z bułgarskim Hebarem Pazdardżik. W hali "Centrum" w Dąbrowie Górniczej zawiercianie zwyciężyli w trzech setach.

Najtrudniejszy dla zawiercian okazał się pierwszy set. Po wyrównanym początku Aluron CMC Warta Zawiercie ze stanu 16:15 wysforowała się na pięciopunktową przewagę, lecz Hebar Pazdardżik stopniowo niwelowało przewagę i jeszcze przed set-ballem doprowadzili do wyrównania. Goście wybronili także pierwszą piłkę setową, lecz zawiercianie dopięli swego przy kolejnej okazji.

W drugiej partii gospodarze nie chcieli ponownie zostawiać wszystkiego na ostatnie zagrania i sprawnie wypracowali sobie bufor najpierw prowadząc 5:2, a kilka minut później już 14:9. Pewna i skuteczna postawa Urosa KovaceviciaMiłosza Zniszczoła nie pozostawiła żadnych złudzeń Bułgarom doprowadzając do wygranej 25:15.

Na jeszcze większy pogrom zanosiło się w ostatnim secie. Zawiercianie dyktowali warunki i sprawnie wysforowali się na prowadzenie 10:6. Sześć kolejnych zagrań powiększyło przewagę polskiej ekipy już do aż dziesięciu punktów, a w szczytowym momencie prowadzili już 23:11. W szeregi Aluron CMC Warty na finiszu spotkania wdało się spore rozluźnienie. Każdy doskonale wiedział, że cel został osiągnięty i siatkarze Hebaru Pazdardżik odrobili kilka punktów. To była jednak jedynie kropla w morzu potrzeb i zawiercianie wygrali 25:17. MVP spotkania wybrano Urosa Kovacevicia

Aluron CMC Warta Zawiercie - Hebar Pazdardżik 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Kwolek, Zniszczoł, Konarski, Szalacha, Kovacević, Danani (libero) oraz Łaba, Dulski, Kozłowski, Gruszczyński, Waliński

Hebar Pazardżik: Tusch, Aleksiew, Hirsch, Josifow, Petkow, Massari, Salparow (libero) oraz Szekerdżijew, Dimitrow, Łatunow, Łapkow