NBA: porażka Spurs z Trail Blazers, cztery punkty Sochana
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 15.12.2022, 09:50

Dzisiaj rozegrano dziesięć meczów ligi NBA. Porażkę po trzech kolejnych zwycięstwach poniosło San Antonio Spurs. Ostrogi przegrały 112:128 z Portland Trail Blazers.

San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers

Spurs po serii wielu porażek wygrali trzy kolejne mecze i poprawili swój bilans. Jednak seria zwycięstw była znacznie krótsza od przegranych. Jeremy Sochan z kolegami nie zdołali pokonać Portland Trail Blazers, czyli piątej drużyny Konferencji Zachodniej. Goście pod koniec pierwszej kwarty odskoczyli na 11 punktów - 39:28. W kolejnych minutach różnica wzrosła do prawie 20 punktów. Spurs jeszcze walczyli o odrobienie straty, zmniejszając ją nawet do czterech punktów. Trail Blazers ponownie wypracowali kilkanaście punktów zapasu i pewnie doprowadzili wygraną do końca. Mecz zakończył się wynikiem 128:112. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Damian Lillard, który zdobył 37 punktów. Jeremy Sochan spędził na parkiecie ponad 20 minut i zanotował cztery punkty oraz pięć zbiórek.

Indiana Pacers - Golden State Warriors

Obydwie drużyny przystąpiły do tego meczu z bilansem 14-14. Indiana Pacers dali pokaz skuteczności w drugiej kwarcie, w której zdobyli aż 47 punktów i do przerwy mieli 20 oczek zapasu. W drugiej połowie prawie stracili całą przewagę, a ich triumf nie był pewny do samego końca. Warriors mieli szansę na dogonienie rywala, ale przegrali 119:125. Możliwe, że końcówka potoczyłaby się inaczej, gdyby nie kontuzja Stephena Curry'ego. Lider Golden State opuścił parkiet pod koniec trzeciej części z powodu kontuzji barku i nie wrócił do gry. Mimo tego Curry został najlepszym zawodnikiem meczu z dorobkiem 38 punktów. Dopiero po badaniach zostanie stwierdzone, czy lidera Warriors czeka dłuższa przerwa.

Komplet wyników minionej nocy

Charlotte Hornets - Detroit Pistons 134:141 (33:35, 36:38, 28:34, 30:20, 7:14) po dogrywce
Kelly Oubre Jr. 28 pkt/8 zb/1 as - Killian Hayes 25 pkt/7 zb/8 as
Indiana Pacers - Golden State Warriors 125:119 (27:26, 47:28, 19:33, 32:32)
Tyrese Haliburton 29 pkt/4 zb/6 as - Stephen Curry 38 pkt/7 zb/7 as
Orlando Magic - Atlanta Hawks 135:124 (50:22, 26:40, 29:32, 30:30)
Markelle Fultz 16 pkt/7 zb/9 as - Trae Young 19 pkt/3 zb/16 as
Chicago Bulls - New York Knicks 120:128 (28:29, 27:35, 33:28, 29:25, 3:11) po dogrywce
DeMar DeRozan 32 pkt/5 zb/2 as - Julius Randle 31 pkt/13 zb/7 as
Toronto Raptors - Sacramento Kings 123:124 (31:23, 31:36, 32:29, 29:36)
Fred VanVleet 39 pkt/8 zb/5 as - Domantas Sabonis 21 pkt/20 zb/7 as
Oklahoma City Thunder - Miami Heat 108:110 (31:31, 21:33, 32:22, 24:24)
Shai Gilgeous-Alexander 27 pkt/8 zb/7 as - Tyler Herro 35 pkt/3 zb/2 as
San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers 112:128 (28:39, 29:34, 32:24, 23:31)
Keldon Johnson 25 pkt/7 zb/2 as - Damian Lillard 37 pkt/5 zb/8 as
Dallas Mavericks - Cleveland Cavaliers 90:105 (19:26, 22:34, 27:23, 22:22)
Luka Doncić 30 pkt/5 zb/6 as - Donovan Mitchell 34 pkt/3 zb/4 as
Denver Nuggets - Washington Wizards 141:128 (38:31, 34:36, 30:28, 39:33)
Nikola Jokić 43 pkt/14 zb/8 as - Will Barton 22 pkt/2 zb/9 as
Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves 99:88 (19:21, 19:22, 29:22, 32:23)