Piłka ręczna: Vive z kolejnym zwycięstwem w Lidze Mistrzów

• Data publikacji: 14.10.2018, 23:26

Vive po pełnym kontrowersji spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, pokonało mistrza Macedonii stosunkiem czterech bramek, kończąc tym samym ich serię dziewięciu kolejnych spotkań bez straty choćby punktu.

Punktualnie o 17:00 w kieleckiej Hali Legionów zabrzmiał pierwszy gwizdek litewskiego duetu arbitrów. Od samego początku gospodarze narzucili swój styl gry i to goście ze stolicy Macedonii byli zmuszeni gonić wynik. W 12. minucie meczu doszło do bezpardonowego ataku Vuko Borozana na Michała Jureckiego, w wyniku którego 24-letni reprezentant Czarnogóry obejrzał czerwoną kartkę. Kiedy wydawało się, że kielczanie mają mecz pod kontrolą, Vardar odrobił trzybramkową stratę i na przerwę podopieczni Talanta Dujshebaeva schodzili z zaledwie jednobramkową zaliczką.

Początek drugiej połowy przyniósł na parkiecie małą awanturę. Sprowokowany przez Daniila Shishkareva, Alex Dujshebaev obejrzał czerwoną kartkę za odepchnięcie rosjanina i utarczki słowne, w które zaangażowani byli wszyscy zawodnicy zgromadzeni w tamtym momencie na parkiecie oraz ławki rezerwowych obu zespołów. Po kilku minutach chaosu na boisku żółtą kartką upomniany został również szkoleniowiec gospodarzy.

Po tym incydencie przewaga kielczan wzrosła do 4-5 bramek i utrzymała się na tym poziomie do samego końca spotkania. Po wybrzmieniu końcowej syreny, jeszcze długo szczypiorniści obu ekip rozmawiali ze sobą i wyjaśniali incydenty, których tego dnia w kieleckiej hali było naprawdę sporo.

Dzisiejszym zwycięstwem mistrzowie Polski zrównali się punktami w tabeli z Vardarem i Barceloną. Zajmują jednak trzecią pozycję, z uwagi na gorszy bilans bramkowy.