Piłka ręczna: druga z rzędu porażka Wisły Płock

• Data publikacji: 14.10.2018, 23:00

Wicemistrz Polski po raz drugi w tej edycji Ligi Mistrzów musiał uznać wyższość rywali. Tym razem na drodze Nafciarzy stanęło Dinamo Bukareszt. Mistrzowie Rumunii pokonali podopiecznych Xaviera Sabaté 24:21.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie pod dyktando drużyny ze stolicy Rumunii. Przy akompaniamencie fanatycznych śpiewów miejscowych kibiców bramkarz Nafciarzy raz za razem wyciągał piłkę z siatki. Po blisko pięciu minutach posuchy bramkowej, Wisła "odczarowała" bramkę gospodarzy po raz pierwszy. Niestety, gospodarze nie zwalniali tempa i po blisko dwunastu minutach spotkania, na tablicy wyników widniał wynik 8:2. Nafciarze wzięli się co prawda za odrabianie strat, kilkukrotnie łapiąc kontakt, jednak na niewiele się to zdało. Festiwal błędów w ataku i bardzo zachowawcza gra w obronie sprawiła, że to Dinamo schodziło na przerwę z trzybramkową przewagą.

Druga połowa rozpoczęła się wymianą ciosów, po której znowu dała o sobie znać fatalna postawa defensywy płocczan. Na tablicy wyników znów ukazał się zaskakujący wynik 23:15. Od tego momentu goście "na poważnie" zajęli się odrabianiem strat, by uniknąć pogromu w meczu z teoretycznie słabszym rywalem. Ostatecznie Wisła przegrała po raz drugi z rzędu spotkanie wyjazdowe w Lidze Mistrzów. Przegrana znacząco komplikuje kwestię awansu wicemistrza Polski do kolejnej fazy turnieju.

Okazja do rewanżu płocczan już w następnej kolejce - 03.11.2018. Wcześniej jednak Wisłę czeka ligowy szlagier z Vive, który odbędzie się już w najbliższą środę o 20:15 w płockiej Orlen Arenie.

Skład Dinamo:
Bannour (7), Kuduz (4), Negru (4), Alouini (3), Mousavi (2), Gavriloaia (2), Komogorov (1), Szasz (1), Sandru, Grigoras, Zulfic, Acatrinei, Missaoui, Savenco, Descat.

Skład Wisły:
Žabič (5), Daszek (4), Mihić (4), de Toledo (3), Racotea (2), Moya (1), Krajewski (1), Sulić (1), Borbely, Tarabochia, Zdrahala, Góralski, Piechowski, Morawski, Obradović.

Sędziowie: Stevann Pichon, Laurent Reveret (Francja)

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu mistrzowie Rumunii stali się sensacyjnym liderem grupy D, wyprzedzając o jedno oczko Ademar León, a o dwa Wisłę Płock i norweski Elverum.