EHF Liga Mistrzów: seria kielczan trwa, pewna wygrana nad Celje
Magdalena Pluszewska/PGNiG Superliga

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 15.12.2022, 20:18

Łomża Industria Kielce kontynuuje zwycięską serię w EHF Lidze Mistrzów. Kielczanie przed własną publicznością zdecydowanie pokonali drużynę RK Celje Pivovarna Lasko 36:28. Dla mistrzów Polski była to już ósma wygrana z rzędu w europejskich rozgrywkach.

Kielecka drużyna w rozgrywkach EHF Ligi Mistrzów radzi sobie bardzo dobrze. Po 9. kolejkach mistrzowie Polski zajmują drugą pozycję w grupie, tracąc do prowadzącej Barcelony tylko jedno „oczko”. Łomża Industria naturalnie więc była faworytem pojedynku z Celje Pivovarna, którą w pierwszym meczu pokonała 33:30.

Jako pierwsi na prowadzenie w meczu wyszli goście z Celje. Słoweńska ekipa w pierwszej części spotkania popisywali się lepszą skutecznością w ofensywie, gdzie nie zawodził Ante Ivankovic - 6:10. Kielczanie jednak uparcie gonili wynik. Mistrzowie Polski bardzo dobrze pracowali w obronie i zaczęli również wykorzystywać swoje okazje w ataku. Bramkę na remis zdobył Miguel Sanchez i kielecka maszyna rozpędziła się na dobre. W końcówce podopieczni Tałanta Dujszebajewa popisywali się fenomenalnymi akcjami, które za każdym razem kończyły się dla nich punktem. Łomża przejęła stery na boisku i na przerwę schodziła z trzypunktowym zapasem.

W drugiej połowie kielczanie utrzymali swoją bardzo dobrą grę. Kolejnymi trafieniami popisywał się Arkadiusz Moryto, który pewnie wykorzystywał swoje szanse w wywalczonych rzutach karnych. Słoweński zespół wraz z wyróżniającym się Aleksem Vlahem próbował gonić wynik, jednak coraz trudniej było im zbudować skuteczną akcję. Łomża Industria utrzymywała dobry poziom defensywy, a w bramce kilka dobrych interwencji odnotował Andreas Wolf. Mistrzowie Polski popisywali się też różnorodnością w ofensywie i dziesięć minut przed końcem prowadzili 31:24. Celje nie miało już za wiele do powiedzenia w tym meczu, a kielczanie cieszyli się z kolejnego zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Łomża Industria Kielce -RK Celje Pivovarna Lasko 36:28 (18:15)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.