EHF Liga Mistrzów: kolejna dawka goryczy dla "Nafciarzy"
Biuro prasowe PGNiG Superligi

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 15.12.2022, 22:27

Drużyna z Płocka zanotowała już siódmą porażkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Tym razem "Nafciarzy" pokonali zawodnicy z Zagrzebia, choć przez większość meczu gra wyglądała bardzo wyrównanie.

Płocczanie w tym sezonie Ligi Mistrzów nie mają łatwej drogi, ale ich czwartkowy rywal był jak najbardziej w ich zasięgu. W starciu z zespołem z Zagrzebia „Nafciarze” mieli szansę na trzecią wygraną i przez większość czasu toczyli wyrównaną walkę z przyjezdnymi.

Choć na własnej hali grali podopieczni Xaviego Sabate, to jednak lepiej weszli w mecz goście z Chorwacji. Po akcjach Klaricy i Kraljevica było 4:1 dla Zagrzebia, a straty próbował odrabiać Mihic w parze z Kosorotowem. Na szczęście „Nafciarze” nie potrzebowali dużo czasu, by odnaleźć swój rytm i w 18. minucie różnica wynosiła jedno oczko. Od tego momentu obie ekipy wymieniały się atakami na bramkę, ale dużo też było niecelnych prób. Pierwsza połowa mogła zakończyć się remisem, natomiast na 14:13 dla gości rzucił Klarica.

Od razu po powrocie sprawy w swoje ręce wziął Daszek, jednak kolejne akcje nie przyniosły skuteczności w ofensywie Wisły i wynik pozostawał remisem. Sporo się działo między 34., a 40. minutą – łącznie dwanaście goli padło w tym przedziale czasowym. Należały one jednak po połowie do gospodarzy i przyjezdnych, bo oba zespoły przyjęły taktykę szybkiej odpowiedzi na atak przeciwnika. Na kwadrans przed końcem wciąż sytuacja nie była klarowna. Ekipa z Płocka mogła przejąć pałeczkę przy 23:23, ale dwukrotnie spudłował wtedy Żytnikow, a rywale wykorzystali grę w przewadze. Od tego momentu goście mieli dwie bramki zapasu i do samego końca utrzymali korzystny wynik.

Orlen Wisła Płock – HC PPD Zagrzeb 26:30 (13:14)

Płock: Daszek 7, Mihic 5, Perez 4, Kosorotow 4, Serdio 2, Krajewski 2, Susnja 1, Żytnikow 1, Sarmiento, Lucin

Zagrzeb: Musa 4, Klarica 4, Dibirow 4, Dodic 4, Kraljevic 3, Sirotic 3, Kavcic 2, Srna 2, Leimeter 2, Grahovac 2, Cupic

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.