NHL: niespodziewana porażka Boston Bruins po dramatycznej serii karnych

• Dodał: Jan Wagner
  • Data publikacji: 16.12.2022, 12:17

Za nami kolejna noc pełna spotkań najlepszej hokejowej ligi świata. Niespodziewanie zwycięstwo dali sobie odebrać mimo prowadzenia 2:0 hokeiści Boston Bruins. Swój mecz pewnie wygrali z kolei liderzy konferencji zachodniej - Vegas Golden Knights.

Dzisiejsze spotkania NHL rozpoczęły się od sporej niespodzianki. Liderzy konferencji wschodniej - Boston Bruins byli faworytami starcia z Los Angeles Kings. W pierwszej tercji nie oglądaliśmy bramek. Druga odsłona z kolei ułożyła się fantastycznie dla Miśków. Po trafieniach Halla i Marchanda prowadzili oni 2:0 i wydawało się, że pewnie zmierzają po trzecie zwycięstwo z rzędu. Ich rywale nie zamierzali się jednak poddawać. W decydującej części gry najpierw gola kontaktowego zdobył Kempe, a na dwie minuty przed końcem ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia zwycięzców potrzebne były rzuty karne.

Ta decydująca rozgrywka miała niesamowity przebieg. W pierwszych dwóch kolejkach obie drużyny były bezbłędne. Później z kolei byliśmy świadkami serii dziewięciu zmarnowanych karnych, którą przerwał dopiero Trevor Moore, zapewniając drużynie z Los Angeles niespodziewane zwycięstwo.

Dużo lepiej poradzili sobie z kolei liderzy konferencji zachodniej. Złoci Rycerze od początku dominowali na lodowisku w starciu z Chicago Blackhawks, co zaowocowało dwoma trafieniami pod koniec pierwszej i na początku drugiej tercji. Hokeiści Vegas Golden Knights mieli pełną kontrolę nad spotkaniem i gdy na 3:0 podwyższył Phil Kessel, wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Niespodziewanie jednak Czarne Jastrzębie były w stanie odpowiedzieć trafieniem Taylora Raddysha. Chwilę później zespół z Chicago zdjął bramkarza, dążąc do zdobycia bramki kontaktowej. Ta sztuka im się jednak nie udała, a na domiar złego krążek do pustej bramki skierował Reilly Smith, ustalając wynik spotkania na 4:1.