Biathlon - PŚ: Anna Magnusson najlepsza w sprincie w Annecy-Le Grand Bornand

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 16.12.2022, 15:41

Po wczorajszym sprincie panów, dziś przyszedł czas na panie. W rywalizacji na dystansie 7, 5 kilometra we francuskim Annecy-Le Grand Bornand, najlepsza okazała się Szwedka, Anna Magnusson, tuż za nią uplasowała się jej rodaczka, Linn Persson, a trzecie miejsce zajęła solidna Niemka, Denise Herrmann-Wick.

Magnusson, dla której to najlepszy indywidualny występ w tym sezonie strzelała bezbłędnie i biegła szybko, co dało jej wygraną. Dla 27-letniej Szwedki, która w Pucharze Świata debiutowała w 2015 roku to dziewiąte podium w karierze. Dla 28-letniej Persson dzisiejsze podium, to drugie takie wydarzenie w tym sezonie, a 19 w karierze. Gdyby Linn nie spudłowała w drugim strzelaniu mogła wyprzedzić swoją rodaczkę i wygrać zawody. Również dużą szanse na wygraną miała Niemka. Niestety sporo straciła podczas pierwszego strzelania, gdzie popełniła jeden błąd i miała jedną karną rundę.

Liderka klasyfikacji generalnej PŚ, Francuzka Julia Simon, tym razem z dwoma pudłami uplasowała się na 15.miejscu.

Polki niestety słabo, ponieważ żadna z naszych reprezentantek nie weszła do czołowej „40”. Najbliżej tego były Natalia Sidorowicz i Kamila Żuk, które uplasowały się tuż za nią. Tym razem te dwie nasze biathlonistki strzelały bardzo dobrze, ponieważ obie nie popełniły żadnego błędu, ale niestety bieg nie był ich najmocniejszą stroną w dzisiejszych zawodach. Ponad półtora minuty straty do zwyciężczyni, przy bezbłędnym strzelaniu to jednak zbyt dużo żeby myśleć o dobrej pozycji. Pozostałe nasze reprezentantki popełniły po jednym błędzie i uplasowały się jeszcze niżej.