Skoki narciarskie - PK: zwycięstwo Seyfarth w Notodden
Joanna Malinowska/sportwobiektywie

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 16.12.2022, 18:53

Julianne Seyfath zwyciężyła w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden. Niemka wyprzedziła Amerykankę  Annikę Belshaw oraz swoją rodaczkę Michelle Goebel. Najlepsza z Polek – Kinga Rajda – zajęła 10. pozycję.

Jako pierwsza z Polek na belce pojawiła się Kinga Rajda. Zawodniczka, która jeszcze w ubiegłym tygodniu startowała w zawodach Pucharu Świata, trafiła na trudne warunki, i po skoku na 76. metr plasowała się w połowie drugiej dziesiątki zawodniczek. Taką samą odległość uzyskała Sara Tajner, która zajmowała 20. lokatę, metr bliżej wylądowała Paulina 18. Paulina Cieślar, a półtora metra bliżej Natalia Słowik (23. miejsce na półmetku). Najlepsza z Polek, Pola Bełtowska, otwierała drugą dziesiątkę po skoku na 80 metr. Po pierwszej serii dość niespodziewanie liderką była Amerykanka Annika Belshaw, która wyprzedzała Norę Midtsundstad oraz Julianę Seyfarth.

Z różnym skutkiem zaprezentowały się „Biało-Czerwone” w serii finałowej. Skacząca jako pierwsza Słowik uzyskała 77,5 metra, co pozwoliło jej awansować o dwie lokaty i otworzyć trzecią dziesiątkę klasyfikacji. „Oczko” wyżej uplasowała się Tajner, która w porównaniu do pierwszej próby poprawiła zaledwie o pół metra. Paulinie Cieślar skok na odległość 81 metrów pozwolił zaledwie utrzymać miejsce zajmowane na półmetku, w przeciwieństwie do Kingi Rajdy. Zawodniczka ze Szczyrku skoczyła na miarę swoich możliwości, dzięki czemu 85 metrów pozwoliło jej zamknąć pierwszą dziesiątkę. Zajmująca dobrą lokatę po pierwszej serii Bełtowska jako jedyna z Polek nie zdołała się poprawić – 78,5 metra dało jej 15. pozycję. Zwyciężyła Seyfarth, która skorzystała ze słabszej próby prowadzącej na półmetku Belshaw, która ostatecznie zajęła drugie miejsce oraz upadku drugiej na półmetku Midtsundstad. Podium uzupełniła druga Niemka – Michelle Goebel.