EBL: Spójnia wychodzi zwycięsko ze starcia z Zastalem!
Róża Koźlikowska/Twarde Pierniki

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 16.12.2022, 19:35

W 12. kolejce Energa Basket Ligi Spójnia Stargard podejmowała Zastal Zielona Góra. Przed spotkaniem kibice doskonale wiedzieli, że dziś można spodziewać się niezwykle wyrównanego spotkania i takie też dostarczyli koszykarze obu ekip. Po 40 minutach gry minimalnie lepsi okazali się gospodarze, których do wygranej poprowadził Brody Clarke (23 pkt, 7 zb).

Dzisiejsze mecz był starciem piątej i ósmej drużyny Energa Basket Ligi z tym, że niżej notowani gospodarze mieli po swojej stronie atut w postaci gry we własnej hali. Początkowo spotkanie nie było tak wyrównane jak można się było tego spodziewać. Spójnia wyglądała zdecydowanie lepiej od swoich dzisiejszych rywali, a po niespełna sześciu minutach gry Brody Clarke wyprowadził swoją ekipę już na 12-punktowe prowadzenie. W końcówce kwarty z nieco lepszej strony zaprezentowali się koszykarze Zastalu, dzięki czemu na koniec pierwszej odsłony przegrywali tylko trzema oczkami. Druga część gry była już zdecydowanie bardziej stykowa jeśli chodzi o wynik. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować pokaźnej przewagi, a na półmetku spotkania koszykarze Spójnii byli o 7 punktów lepsi.

Po przerwie koszykarze Zastalu Zielona Góra grali lepiej niż w pierwszej połowie. Wreszcie udało się sensownie zorganizować w obronie na dłuższy czas, a to pozwalało na odrabianie strat. Tak też się działo, a przewaga gospodarzy topniała w oczach. Na koniec trzeciej odsłony gościom udało się nawet wyjść na pierwsze prowadzenie w meczu. Czwarta kwarta była już jednak rozegrana pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Sebastiana Machowskiego szybko poradzili sobie z odrobieniem jednego punktu i od tego czasu prowadzenie oddali tylko na dwie krótkie chwile. Poza tym choć przewaga gospodarzy nie była zbyt pokaźna to kwestia zwycięstwa w końcówce wydawała się być rozstrzygnięta. Spójnia pokonała Zastal 82:77 i zanotowała szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Spójnia Stargard - Zastal Zielona Góra 82:77 (21:18, 24:20, 17:25, 20:14)

Spójnia Stargard: Clarke 23, Fortson 18, Benson 10, Brenk 9, Mathews 9, Gruszecki 6, Grudziński 4, Sulima 3.

Zastal Zielona Góra: Hadzibegović 17, Kutlesić 11, Alford 10, Kowalczyk 10, Wójcik 10, Zecević 6, Brewton 5, Żołnierewic 5, Wójcik 3.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.