Biathlon - PŚ: zwycięstwo Laegreida w biegu pościgowym

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.12.2022, 13:28

Sturla Holm Lagreid wygrał bieg pościgowy podczas Pucharu Świata w Annecy. Resztę podium także zajęli Norwegowie. Drugi był Sjaastad Vetle Christiansen i Johannes Thingnes Boe. Pechowe 41. miejsce zajął Grzegorz Guzik.

Podobnie jak w kilku wcześniejszych startach w sprincie najlepiej wypadli Johannes Thingnes Boe i Sturla Holm Lagreid. Lider Pucharu Świata miał 17 sekund przewagi nad kolegą z reprezentacji i aż 38 sekund zapasu nad Benediktem Dollem. Jako trzydziesty trzeci ruszył Grzegorz Guzik.  Na trasie pierwszej pętli młodszy z braci Boe sukcesywnie powiększał przewagę nad konkurentami. Na strzelnicy jednak spudłował raz, a Laegreid był bezbłędny i wyszedł na kilkusekundowe prowadzenie. Jedną karną rundę zaliczył także Doll, którego wyprzedzili Timofiej Łapszyn, Sjaastad Vetle Christiansen, Fabien Claude i Michal Krcmar. Bezbłędny był także Grzegorz Guzik, wychodząc ze strzelnicy na 35. miejscu.

Po drugim strzelaniu wykrystalizowała się czwórka zawodników ze sporą przewagą. Norwegowie byli bezbłędni i wybiegli niemal razem. Podobnie Christiansen i Claude, którzy tracili odpowiednio 20 i 40 sekund. Po kolejnej wizycie na strzelnicy na prowadzenie wyszedł nadal, niemylący się, Christiansen. Po jednej karnej rundzie zaliczyli Laegreid, Boe i Claude. Guzik do dwóch pudeł dołożył kolejne i widmo punktów się oddaliło.

Na ostatnim strzelaniu Christiansen nie wytrzymał presji i zaliczył dwa pudła. Bezbłędnie strzelał Laegreid i wyprzedzał o 25 sekund również celnie strzelającego Boe. Szansy na podium nie wykorzystał Claude i zaliczył karną rundę. Na trasie lidera Pucharu Świata minął Christiansen. Młodszy z braci Boe miał wyraźne problemy z przyczepnością, co wpływało na jego tempo biegu. Niestety mimo ostatniego bezbłędnego strzelania Guzikowi nie udało się dopisać kolejnych punktów Pucharu Świata. Polak finiszował na 41. pozycji. W niedzielę panowie rywalizować będą w biegu masowym.