Biathlon - PŚ: zwycięstwo Elviry Oeberg w biegu pościgowym

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.12.2022, 15:50

Elvira Oeberg wygrała bieg pościgowy w Annecy. Szwedka na mecie wyprzedziła Lisę Vitozzi i Julię Simon. Najlepszy wynik w sezonie zanotowała Kamila Żuk, która ukończyła 33.

W piątkowym sprincie życiowy sukces osiągnęła Anna Magnusson. Szwedka wygrała zawody, a za jej plecami uplasowały się Linn Persson i Denise Herrmann-Wick. Do biegu pościgowego zakwalifikowały się trzy Polki - Natalia Sidorowicz, Kamila Żuk i Joanna Jakieła.

Niewielkie różnice spowodowały, że na pierwszym strzelanie zawodniczki wjechały w sporej grupie. Bezbłędne były Elvira Oeberg, Linn Persson, Anna Magnusson, Lisa Vitozzi, Sophie Chauveau i Julia Simon. Z Polek celnie strzelała tylko Sidorowicz. Po drugiej wizycie na strzelnicy na czoło wysunęły się liderka Pucharu Świata i młodsza z sióstr Oeberg. Trzecia była Ingrid Landmark Tandrevold, która traciła 12 sekund. Najlepsza z naszych zawodniczek, Żuk, była 42.

Po pierwszym strzelaniu w pozycji stojącej samotnie ruszyła Oeberg. Szwedka pozostawała bezbłędna, a Julia Simon popełniła błąd. Bezbłędne strzelanie Kamili Żuk pozostawiało ją w grze o punkty. Liderka Pucharu Świata biegła świetnie i ponownie na strzelnicę wjechała razem z 23-latką. Zaliczyła jednak dwie karne rundy, a Szwedka strzeliła 20 na 20. Francuzkę wyprzedziła jeszcze Lisa Vitozzi. Kolejne czyste strzelanie zaliczyła Kamila Żuk i zdobyła pierwsze punkty. Duże różnice pomiędzy czołowymi biathlonistkami spowodowały, że na trasie nie było zbyt wielu emocji i do mety dojechały zgodnie z rezultatami na punkcie pomiaru czasu po strzelnicy. Ostatecznie Kamila Żuk zajęła 33. miejsce.