Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: szóste miejsce polskiej drużyny sprinterek
Copyright @2022 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 18.12.2022, 00:50

Za nami drugi dzień rozgrywanego w kanadyjskim Calgary Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Na szóstej pozycji zmagania zakończyła polska drużyna sprinterek. Z kolei na 500 metrów indywidualnie rywalizowali panowie, a polscy reprezentanci uplasowali się w drugiej dziesiątce.

Na najkrótszym dystansie u panów z nowym rekordem życiowym triumfował Jun-Ho Kim. Koreańczyk 500 metrów pokonał w czasie 34,07 s. Jedną setną sekundy wolniej dystans pokonał Jordan Stolz, zajmując 2. miejsce, a podium uzupełnił Laurent Dubreuil. Polscy zawodnicy, którzy dzień wcześniej triumfowali w sprincie drużynowym, indywidualnie spisali się słabiej. Najwyżej, bo na 13. pozycji został sklasyfikowany Damian Żurek z czasem 34,54 s. Za nim kolejno uplasowali się Piotr Michalski (34,56 s) i Marek Kania (34,58 s). W dywizji B ścigał się z kolei Jakub Piotrowski, który zmagania zakończył na 23. miejscu z wynikiem 36,11 s.

Japonka Miho Takagi cieszyła się ze zwycięstwa w konkurencji 1500 metrów. Triumfatorka osiągnęła wynik 1:52,08. Na podium uplasowały się również Antoinetta Rijpma - de Jong oraz Nadiedżda Morozowa. Karolina Bosiek zmagania zakończyła na 17. miejscu z czasem 1:58,57. Pozostałe reprezentantki Polski - Magdalena Czyszczoń i Olga Kaczmarek wystąpiły w dywizji B. Pierwsza z nich zmagania zakończyła na 9. miejscu z czasem 1:59,23. Kaczmarek z wynikiem 2:03,55 została skalsyfikowana na 16. pozycji.

Na dystansie 10 kilometrów bezkonkurencyjny okazał się Davide Ghiotto z Włoch (12:45,10). Podium uzupełnili Holendrzy - Patrick Roest oraz Beau Snellink. Na wysokim poziomie stały też zmagania w dywizji B. Wygrał Ted-Jan Bloemen z Kanady, a jego fantastyczny czas 12:33,75 jest od teraz nowym rekordem toru. Jedyny z Polaków w tej konkurencji -  Szymon Pałka, zajął 21. pozycję (13:58,47). W rywalizacji drużynowej pań w sprincie zwyciężyły Amerykanki (1:25,68) przed reprezentacjami Kanady oraz Holandii. Szóste miejsce zajęły Biało-Czerwone w składzie Martyna Baran, Andżelika Wójcik, Karolina Bosiek. Polski dystans pokonały w czasie 1:27,38.

PEŁNE WYNIKI

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.