Narciarstwo alpejskie - PŚ: Shiffrin wygrywa niedzielny supergigant w St. Moritz

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 18.12.2022, 13:07

W niedzielę odbył się w szwajcarskim St. Moritz supergigant pań w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Zwyciężyła Mikaela Shiffrin.

Amerykanka startowała jako siódma. Po swoim przejeździe objęła prowadzenie z czasem 1 minuty, 13 sekund i 62 setnych sekundy, co wystarczyło do zwycięstwa. 0,12 sekundy straciła do niej startująca jako dziewiąta Włoszka Elena Curtoni, zaś czołową trójkę uzupełniła Romane Miradoli z Francji (1:14.02). Tuż za podium znalazła się prowadząca przed startem Shiffrin - Szwajcarka Michelle Gisin (1:14.19.

W dzisiejszych zawodach wystartowała też Maryna Gąsienica-Daniel. Polka zajęła 38. miejsce ze stratą 2,56 sekundy. Rywalizację ukończyło 42 alpejki, choć do startu zgłoszono 59 zawodniczek.

Prowadzenie w klasyfikacji supergiganta objęła z dorobkiem 120 pkt Elena Curtoni, zaś w klasyfikacji łącznej z dorobkiem 575 pkt prowadzi Mikaela Shiffrin.