EBLK: porażka BC Polkowice w Lublinie
Dawid Lis

• Data publikacji: 18.12.2022, 21:29

W sobotę i niedzielę rozegrano pięć meczów 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. W hicie tej serii gier w Lublinie Polski Cukier AZS UMCS wygrał 79:74 z BC Polkowice.

W Lublinie zmierzyły się ze sobą drużyny mistrza i wicemistrza Polski, obecnie czwarta i piąta drużyna w tabeli. Obrończynie tytułu z Polkowic lepiej radzą sobie w Eurolidze niż na krajowych parkietach, gdzie przegrały już dwukrotnie. Na pierwsze punkty trzeba było czekać ponad dwie minuty. Koszykarki z Polkowic zdobyły pierwsze punkty dopiero po czterech i pół minutach. W końcu obydwie drużyny złapały właściwy rytm. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wynikiem 42:40 dla Polskiego Cukru. Zespół z Lublina miał sześć punktów przewagi w trzeciej odsłonie, ale gospodynie straciły zapas i po trzydziestu minutach przegrywały 59:60. Decydująca okazała się ostatnia kwarta, którą lublinianki wygrały 20:14. Na sześć i pół minuty przed końcem podopieczne Krzysztofa Szewczyka odskoczyły na dziewięć punktów i nie oddały przewagi do samego końca. Mecz zakończył się wynikiem 79:74 i siódmą wygraną Polskiego Cukru AZS UMCS. Aleksandra Stanacew zdobyła 26 oczek.

Po dziesiąte zwycięstwo w sezonie sięgnęła PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. W Poznaniu jedyna niepokonana drużyna zwyciężyła 89:66 z Eneą AZS Politechniką, czyli szóstą ekipą w tabeli. Gorzowianki po pierwszej kwarcie przegrywały 16:25, ale trzecią wygrały aż 25:8 i przechyliły szalę na swoją korzyść. Wciąż bez zwycięstwa jest MKS Pruszków. Beniaminek przegrał w Warszawie 65:79 z SKK Polonią Warszawa.

Wyniki meczów 11. kolejki:

SKK Polonia Warszawa - MKS Pruszków 79:65
MB Zagłębie Sosnowiec - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 94:79
Polski Cukier AZS UMCS Lublin - BC Polkowice 79:74
Enea AZS Politechnika Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 66:89
1KS Ślęza Wrocław - Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz 97:44