Biegi narciarskie - PŚ: Diggins i Krueger najlepsi na zakończenie zmagań w Davos
Granada, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.12.2022, 15:31

Na zakończenie biegowego weekendu w szwajcarskim Davos, mieliśmy dziś dwa biegi, a były to biegi na 20 kilometrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn. W rywalizacji pań nieoczekiwanie na podium znalazły się dwie reprezentantki Stanów Zjednoczonych, a w rywalizacji panów, zawody zdominowali reprezentanci Norwegii, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc.

Bieg wygrała Jessie Diggins, która o nieco ponad pięć sekund wyprzedziła Norweżkę Ingrid Flugstad Oestberg oraz swoją rodaczkę Rosie Brennan. Tutaj różnica czasu wyniosła już ponad 11 sekund. Dla zwyciężczyni było to 40. podium w karierze, a trzecie w tym sezonie. Norweżka ma już tych miejsc w czołowej trójce 61., a dla Brennan było to siódme podium w karierze. W tym biegu nie wystartowała żadna reprezentantka Polski.

Pełne wyniki biegu tutaj.

W rywalizacji panów, nikt nie był w stanie złamać dominacji biegaczy z Norwegii. Pod nieobecność zawieszonych Rosjan, Norwegowie tak naprawdę nie mają za bardzo z kim rywalizować. Owszem, od czasu do czasu, ktoś wciśnie się na podium zawodów Pucharu Świata, ale są to sporadyczne przypadki. W szwajcarskim kurorcie najlepszy dziś był doświadczony Simen Hegstad Krueger, dla którego to było 16.podium, w karierze, a pierwsze w tym sezonie. Norweg to czterokrotny medalista olimpijski i trzykrotny medalista mistrzostw świata. Drugie miejsce ze stratą ponad 20 sekund zajął Hans Christer Holund. 33-letni biegacz po raz drugi w tym sezonie wywalczył podium PŚ. Trzecie miejsce zajął również doświadczony, 34-letni Sjur Roethe, dla którego było to 25.podium w karierze. Polacy w biegu nie wystartowali.