Badminton - el. EMTC: Anglicy za mocni, finały nie dla Polaków

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 18.12.2022, 18:33

Reprezentacja Polski w badmintonie przegrała w ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych z Anglią. Oznacza to, że Polaków nie zobaczymy w lutowym turnieju we Francji.

Oczywiście w dzisiejszym spotkaniu zdecydowanymi faworytami byli gospodarze turnieju. My po cichu liczyliśmy na niespodziankę, a w zasadzie serię sensacyjnych rozstrzygnięć, która pozwoliłaby naszej drużynie zgromadzić trzy punkty. Niczego takiego jednak się nie doczekaliśmy. Dominik Kwinta kompletnie nie poradził sobie z Johnnie Torjussenem, przegrał w dwóch krótkich setach, nikt nie miał wątpliwości, który z graczy w tym meczu jest lepszy. Nieco dłużej z Chloe Birch powalczyła Wiktoria Dąbczyńska, ale też przegrała, też w dwóch setach.

Miłosz Bochat i Robert Cybulski spotkanie z Benem Lane i Seanem Vendy zaczęli dobrze, wygrali na przewagi pierwszą partię. Jednak w kolejnych dwóch górą byłą doświadczona i wysoko notowana angielska para. W ten sposób stało się jasne, że Polacy na turniej finałowy do Francji nie pojadą. Kolejne mecze nie miały już istotnego znaczenia, ale Anglicy nie zamierzali odpuszczać. Chloe Birch i Laureen Smith pokonały Dominikę Kwaśnik i Kornelię Marczak, a Gregory Mairs i Jenny Moore zwyciężyli Pawła Śmiłowskiego i Magdalenę Świerczyńską.

W lutowym turnieju we Francji wystąpią gospodarze, broniący tytułu Duńczycy, najwyżej notowani w rankingu Niemcy oraz triumfatorzy pięciu turniejów eliminacyjnych: Anglicy, Bułgarzy, Szkoci, Ukraińcy oraz Holendrzy.

Anglia - Polska
Johnnie Torjussen - Dominik Kwinta 21:8, 21:10

Chloe Birch - Aleksandra Dąbczyńska 21:11, 21:14

Ben Lane/Sean Vendy - Miłosz Bochat/Robert Cybulski 21:23, 21:11, 21:14

Chloe Birch/Laureen Smith - Dominika Kwaśnik/Kornelia Marczak 21:14, 21:15
Gregory Mairs/Jenny Moore - Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 19:21, 21:11, 21:10

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.