NBA: niespodzianka w Bostonie

• Data publikacji: 19.12.2022, 17:06

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu rozegrano siedem meczów ligi NBA. Do niespodzianki doszło w Bostonie, gdzie Celtics przegrali 92:95 z Orlando Magic.

Boston Celtics - Orlando Magic

Patrząc na tabelę Konferencji Wschodniej, Boston Celtics byli faworytami meczu z Orlando Magic. Drużyna z największą liczbą zwycięstw, dokładnie 22 zmierzyła się z 13. ekipą klasyfikacji. Na korzyść Magic działała ich świetna forma, gdyż wygrali pięć ostatnich spotkań. Wynik do przerwy w Bostonie - 50:41 - wskazywał, że koszykarze z Orlando mogą liczyć na kontynuację serii. Trzecią kwartę Celtics wygrali 30:18. W wyrównanej końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili goście. Ekipa z Bostonu w ostatnich sekundach popełniła stratę przy wprowadzeniu piłki do gry i nie trafiła zza łuku na remis. Ostatecznie Magic wygrali 95:92, a Paolo Banchero zdobył 31 punktów.

Los Angeles Lakers - Washington Wizards

Emocji nie zabrakło także w Los Angeles. Lakers mieli 14 punktów przewagi po pierwszej połowie starcia z Washington Wizards. W trzeciej kwarcie goście odrobili straty i rywalizacja była niezwykle wyrównana. Na kilka sekund przed końcem na tablicy widniał remis 117:117. Lakers prawie stracili piłkę w ataku, ale w zamieszaniu zdobył ją LeBron James i podał do niepilnowanego Thomasa Bryanta, który zdobył zwycięskie punkty. Bowiem równo z ostatnią syreną trójki nie trafił Kyle Kuzma. James zanotował zdobycz 33 punktów.