NHL: Seattle Kraken nieznacznie lepsi w hicie dnia
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 19.12.2022, 17:36

Za nami pięć kolejnych spotkań w lidze NHL. W najciekawszym meczu dnia Seattle Kraken triumfowali 3:2 z Winnipeg Jets.

Winnipeg Jets wygrali poprzednie dwa spotkania, a Seattle Kraken zanotowali dwie kolejne porażki. Trzeci w tabeli Konferencji Zachodniej zespół z Winnipeg zmierzył się na wyjeździe z rywalem, który plasował się trzy pozycje niżej. Jets otworzyli wynik w dziewiątej minucie podczas gry pięciu na trzech po trafieniu Marka Scheifele'a. W dziewiątej minucie, ale drugiej tercji strzałem z bekhendu wyrównał Jordan Eberle. Cztery minuty później goście z Winnipeg wrócili na prowadzenie po golu Pierre-Luca Duboisa, ponownie w przewadze. Kraken znakomicie rozpoczęli trzecią odsłonę od bramki Ryana Donato 16 sekund po jej rozpoczęciu. Zwycięskie trafienie dla drużyny z Seattle na niecałe pięć minut przed końcem zanotował Jared McCann. Tym samym Kraken mają cztery punkty straty do dzisiejszych rywali.

New York Rangers rozgromili 7:1 Chicago Blackhawks, którzy nie mogą przerwać serii porażek. Pozostałe mecze również zakończyły się zwycięstwami faworytów, czyli Carolina Hurricanes, Minnesota Wild i Calgary Flames.

Minnesota Wild - Ottawa Senators 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Chicago Blackhawks - New York Rangers 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Seattle Kraken - Winnipeg Jets 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
San Jose Sharks - Calgary Flames 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)