EBL: Czarni deklasują Start na koniec 12. kolejki
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 19.12.2022, 20:00

W ostatnim spotkaniu 12. kolejki Energa Basket Ligi drużyna Grupa Sierleccy Czarnych Słupsk pokonała na własnym parkiecie Polski Cukier Start Lublin 82:60. Dla miejscowych było to piąte zwycięstwo w sezonie.

Poniedziałkowy mecz był idealnym przykładem dwóch zupełnie różnych połów. W pierwszej części starcie było niesamowicie zacięte, a obie drużyny prezentowały skuteczną grę w ataku, zapewniając kibicom ciekawe widowisko. W barwach przyjezdnych bardzo dobrze spisywał się Klavs Cavars, na którego gospodarze mieli odpowiedź w osobie Mikołaja Witlińskiego. Mimo tego po dwudziestu minutach to torunianie prowadzili 40:39, co było sporą niespodzianką.

Po zmianie stron Czarni weszli jednak na zdecydowanie wyższy poziom, szczególnie po bronionej części parkietu. W całej drugiej połowie słupszczanie pozwolili przeciwnikom na zdobycie zaledwie dwudziestu oczek, tłamsząc wszelkie atuty ofensywne podopiecznych Artura Gronka. Dodatkowo gra w ataku Czarnych funkcjonowała na tym samym poziomie co w pierwszej części gry, dzięki czemu wygrali to spotkanie 82:60. Tym sposobem mistrzowie poprzedniego sezonu zasadniczego awansowali na 9. pozycję w ligowej tabeli, a ich dzisiejsi oponencie spadli na 14. miejsce.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk — Polski Cukier Start Lublin 82:60 (20:15, 19:25, 19:12, 24:8)

Czarni: Dileo 17, Musiał 15, Witliński 13, Ivey III 10, Lake 10, Schenk 8, Chyliński 7, Jankowski 2, Oleksy, Coleman, Leończyk

Start: Cavars 14, Smith 13, Barnies 7, Melvin 6, Dorsey-Walker 6, Pelczar 5, Szymański 4, Młynarski 3, Dziemba 2