NBA: zwycięstwo Spurs, dobry mecz Sochana
nba.com/screenshot

• Data publikacji: 20.12.2022, 10:00

San Antonio Spurs wygrali 124:105 z Houston Rockets w meczu dwóch najsłabszych drużyn Konferencji Zachodniej. Jeremy Sochan zdobył 12 punktów.

Houston Rockets - San Antonio Spurs

W meczu w San Antonio obydwie drużyny bardzo liczyły na zwycięstwo, gdyż plasowały się na dole tabeli z bilansem 9-20. Również zanotowały porażki w dwóch swoich ostatnich starciach. Spurs dobrze weszli w mecz, obejmując prowadzenie 6:0. Jeszcze w pierwszej kwarcie mieli dwucyfrową przewagę, ale na przerwę z korzystnym rezultatem 62:60 schodzili Rockets. Decydujące okazały się końcowe fragmenty trzeciej odsłony, kiedy goście zanotowali serię 20:4. Później ich przewaga wzrosła do ponad 20 punktów i ostatecznie pewnie wygrali 124:105. Jeremy Sochan wszedł z ławki, ale był jednym z czołowych zawodników swojej drużyny. W 23 minuty zdobył 12 punktów i miał 7 zbiórek. Dodatkowo, zainteresował wszystkich techniką rzutów wolnych jedną ręką, bez przytrzymania piłki drugą.

Philadelphia 76ers - Toronto Raptors

Dzisiaj dogrywką zakończyło się tylko jedno spotkanie. Philadelphia 76ers przez dłuższy czas mieli przewagę wynoszącą od kilku do kilkunastu punktów. Jednak po trzeciej kwarcie był remis. Tak również było po czwartej odsłonie, więc doszło do dogrywki. W niej 5:2 wygrali Sixers, którzy zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu. Raptors ponieśli szóstą kolejną porażkę. Najlepszym zawodnikiem meczu był Pascal Siakam, który zdobył 38 punktów i miał 15 zbiórek.

Komplet wyników minionej nocy

Cleveland Cavaliers - Utah Jazz 122:99 (29:21, 33:23, 28:27, 32:28)
Jarrett Allen 20 pkt/11 zb/2 as - Lauri Markkanen 24 pkt/6 zb/1 as
Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 104:101 (22:23, 35:23, 21:32, 21:21, 5:2)
Joel Embiid 28 pkt/11 zb/4 as - Pascal Siakam 38 pkt/15 zb/6 as
Atlanta Hawks - Orlando Magic 126:125 (34:27, 34:38, 36:29, 22:31)
Trae Young 37 pkt/3 zb/13 as - Markelle Fultz 24 pkt/6 zb/9 as
Houston Rockets - San Antonio Spurs 105:124 (28:35, 34:25, 14:32, 29:32)
Alperen Sengun 22 pkt/4 zb/3 as - Devin Vassell 26 pkt/4 zb/5 as
Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 116:106 (21:30, 36:14, 37:30, 22:32)
Anthony Edwards 27 pkt/13 zb/9 as - Luka Doncić 19 pkt/6 zb/7 as
New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks 119:128 (27:30, 34:36, 29:34, 29:28)
Jonas Valanciunas 37 pkt/18 zb/5 as - Giannis Antetokounmpo 42 pkt/10 zb/1 as
Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 123:121 (28:28, 33:30, 33:36, 29:27)