Koszykówka - LM: porażka Legii na pożegnanie
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 20.12.2022, 21:47

Legia Warszawa przegrała u siebie 76:90 z Galatasarayem Nef w swoim ostatnim meczu Ligi Mistrzów. W grupie C wicemistrzowie Polski zajęli czwarte miejsce.

Już po poprzedniej kolejce było wiadomo, że Legia Warszawa nie ma już żadnych szans na awans do fazy play-in Ligi Mistrzów. Stołeczny zespół do tej pory wygrał tylko raz, w Ostendzie. Tym samym podopieczni Wojciecha Kamińskiego liczyli na zakończenie rozgrywek zwycięstwem we własnej hali. Rywalem polskiej ekipy był drugi w tabeli Galatasaray Nef.

W pierwszej kwarcie nieznacznie lepszy był zespół Galatasaray. Legia miała także dobre momenty i jej strata nie była duża. Turecka drużyna wywalczyła największą przewagę po rzucie za trzy punkty na koniec inauguracyjnej części - 20:12. Druga odsłona rozpoczęła się od serii 8:0 dla Legii i tym samym mieliśmy remis. Gospodarze pokazali, że grając na swoim najwyższym poziomie, mogą walczyć o zwycięstwo. Warszawski zespół w drugiej kwarcie rzucił aż 31 punktów i do przerwy prowadził 43:38.

W połowie trzeciej kwarty Galatasaray zaczął odskakiwać, głównie dzięki lepszej skuteczności od Legii w rzutach za trzy punkty. Od wyniku 50:49 dla warszawian goście zaliczyli serię 15:2. Legioniści zmniejszyli stratę po zdobyciu siedmiu kolejnych punktów. Trzecia odsłona zakończyła się trójką Angelo Caloiaro na 67:59.

Galatasaray ponownie wypracował kilkanaście punktów przewagi. To właśnie dopiero w drugiej połowie widoczna była rzeczywista różnica poziomów między zespołami. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 90:76 dla zespołu z Turcji. Dla nich Tyus McGee rzucił 20 punktów, trafiając pięć trójek z piętnastu całej drużyny. Legia trafiła zaledwie sześć rzutów zza łuku. Dla polskiej ekipy RayMcCallum zanotował 20 oczek.

Legia Warszawa - Galatasaray Nef 76:90 (12:20, 31:18, 16:29, 17:23)