Carabao Cup: pewny awans Leicester
Richard Humphrey

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 20.12.2022, 22:39

Leicester City gładko pokonało MK Dons w 1/8 finału Carabao Cup. Na wynik 0:3 złożyły się bramki Youriego Tielemansa, Ayoze Pereza i Jamiego Vardy'ego.

Po fatalnym początku sezonu, z czasem ekipa Leicester złapała dobrą dyspozycję. Po przerwie mundialowej ich pierwszym rywalem było Milton Keynes. Los w losowaniach na razie był łaskawy dla "Lisów". Zespół Brendana Rogersa grał dotychczas ze Stockport i Newport. Drużyna MK Dons także nie wydawała się groźna, jako że zajmowała przedostatnie miejsce w League One.

Inauguracyjna połowa upłynęła pod znakiem dużej przewagi gości. Pierwsze strzały Ayoze Pereza i Timothy'ego Castagne były posłane wysoko nad bramką, ale był to znak, że gra obronna gospodarzy nie była idealna. W 18. minucie początkowo bramkarz odbił strzał piętą Jamiego Vardy'ego, lecz dobitka Youriego Tielemansa wylądowała w siatce. Mimo straconej bramki MK Dons pozostało w niskim pressingu, co stwarzało kolejne okazje gościom. W 29. minucie Luke Thomas dograł do Ayoze Pereza, który wpisał się na listę strzelców. W końcówce gospodarze kilkukrotnie wyszli wyżej. Akcje kończyły się jednak bardzo niecelnymi uderzeniami. W 43. minucie indywidualnie ruszył Harvey Barnes, ale uderzył zbyt lekko, by pokonać golkipera.

Drugą odsłonę piłkarze Brendana Rogersa rozpoczęli od trzeciego gola. Castagne wrzucił na głowę Vardy'ego i napastnik mógł cieszyć się ze zdobytej bramki. Ostatnie 40 minut nadal upływało ze zdecydowaną przewagą Leicester, ale klarownych sytuacji było jednak mało. W 53. minucie nad bramką główkował Barnes i w samej końcówce ze strzałem Kelechiego Iheanacho  poradził sobie bramkarz. Gracze Milton Keynes nie oddali w drugiej połowie żadnego uderzenia. Kolejne starcie czeka "Lisy" Boxing Day, kiedy rywalizować będą z Newcastle.

MK Dons - Leicester City: 0:3 (0:2)

Bramki: 18' Tielemans, 29' Perez, 50' Vardy

MK Dons: Cumming - Tucker (46' Lawrence), O'Hora, Jules - Watson (61' Holland), McEachran (61' Smith), Devoy, Harvie, Eisa (78' Dennis), Grant (74' Barry) - Grigg

Leicester: Ward - Castagne (79' Albrighton), Amartey, Paes, Thomas (86' McAteer) - Soumare, Tielemans, Praet, Perez (67' Iheanacho), Barnes (79' Alves) - Vardy (67' Daka)

Sędzia: Andre Marriner