NBA: zwycięstwo Nuggets w meczu na szczycie
All-Pro Reels/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 21.12.2022, 09:38

Dzisiejszej nocy kibice ligi NBA najbardziej oczekiwali na mecz na szczycie Konferencji Zachodniej. Denver Nuggets wygrali 105:94 z Memphis Grizzlies.

Denver Nuggets - Memphis Grizzlies

Memphis Grizzlies byli liderami Konferencji Zachodniej z bilansem 19-10. Denver Nuggets w przypadku zwycięstwa w bezpośrednim starciu mogli się zrównać ze swoim rywalem. Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 13:2. Nuggets grali bardzo pewnie, mieli dużo kontr, które kończyli efektownie. Po pierwszych dwunastu minutach zespół z Denver prowadził aż 35:14. Potem kontrolować sytuację na parkiecie. W czwartej kwarcie Grizzlies zmniejszyli stratę do ośmiu punktów, ale Nuggets odpowiedzieli serią 7:0. Mecz zakończył się wynikiem 105:94. Triple-triple zaliczył Nikola Jokić z dorobkiem po 13 punktów, zbiórek i asyst.

Detroit Pistons - Utah Jazz

Świetne spotkanie rozegrał Lauri Markkanen. Zawodnik Utah Jazz zdobył w ponad 35 minut 38 punktów, trafiając aż dziewięć rzutów za trzy punkty. Koszykarze zespołu gości w sumie oddali 20 celnych rzutów zza łuku. Pod koniec trzeciej kwarty meczu w Detroit odskoczyli na dwucyfrową przewagę. Drugą połowę wygrali 65:51, a całe spotkanie 126:111. Pistons ponieśli trzecią porażkę z rzędu i zamykają tabelę Konferencji Wschodniej. Jazz zwyciężyli po dwóch porażkach i zajmują ósme miejsce na Zachodzie.