NHL: większość meczów ze zwycięstwami faworytów
Freedomwalker [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 21.12.2022, 11:00

Podczas dwóch ostatnich dni rozgrywek NHL w większości swoje mecze wygrali faworyci. Jednak we wtorek Vegas Golden Knights przegrali 2:3 z Buffalo Sabres.

Poniedziałek/wtorek

Do niespodzianki doszło w Las Vegas, gdzie Golden Knights przegrali 2:3 z Buffalo Sabres. Tym samym lider Konferencji Zachodniej uległ dziesiątej drużynie na Wschodzie. Tym samym Szable odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu. Głównie dzięki świetnej drugiej tercji wygranej 3:0. Gospodarze walczyli do końca, ale byli w stanie strzelić tylko dwie bramki. Bohaterem Buffalo był także bramkarz Ukko-Pekka Luukkonen, który zanotował 41 interwencji. W meczu Colorado Avalanche z New York Islanders przez 65 minut nie padł żaden gol. Dopiero w rzutach karnych jedyne trafienie dla Lawin zaliczył Evan Rodrigues. Po dogrywkach wygrali: Washington Capitals, Nashville Predators i Montreal Canadiens.

Boston Bruins - Florida Panthers 7:3 (3:0, 2:3, 2:0)
Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Washington Capitals - Detroit Red Wings 4:3 (0:2, 2:0, 1:1, 1:0)
Nashville Predators - Edmonton Oilers 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0)
Colorado Avalanche - New York Islanders 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Arizona Coyotes - Montreal Canadiens 2:3 (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)
Vegas Golden Knights - Buffalo Sabres 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Vancouver Canucks - St. Louis Blues 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Wtorek/środa

Ciekawie zapowiadał się mecz między trzecią i czwartą drużyną Konferencji Wschodniej. Carolina Hurricanes objęli prowadzenie w starciu z New Jersey Devils już w 20. sekundzie po golu Jesperiego Kotkaniemiego. W drugiej tercji było już 3:0 dla gospodarzy. Na pięć minut przed końcem bramkę dającą jeszcze jakieś nadzieje Devils zdobył Jack Hughes. Wynik na 4:1 ustalił Stefan Noesen i tym samym hokeiści z Caroliny zanotowali szóste zwycięstwo z rzędu. Dla ekipy z New Jersey to szósta kolejna porażka.

Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)
Pittsburgh Penguins - New York Rangers 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Winnipeg Jets - Ottawa Senators 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)
Seattle Kraken - St. Louis Blues 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
San Jose Sharks - Calgary Flames 3:7 (1:2, 1:1, 1:4)