FIBA Europe Cup: Anwil liderem grupy
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 21.12.2022, 20:00

Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe CSM Oradeę 91:73. Włocławianie dzięki zwycięstwu zostali samodzielnymi liderami grupy.

Ekipa z Włocławka do drugiej fazy grupowej dostała się po dość zaciętej walce i zajęciu 2. miejsca w grupie. Drugi etap rozgrywek rozpoczęli jednak znakomicie wygrywając z Keravnosem. Dzisiaj Anwil mierzył się natomiast z CSM Oradeą w meczu o objęcie prowadzenia w grupie.

Włocławianie nie rozpoczęli wyjazdowego spotkania zbyt dobrze. Pierwsze minuty były ze wskazaniem na gospodarzy, ale reprezentanci polskiej ligi utrzymywali się w bezpośrednim kontakcie z rywalami. Kolejne minuty były jednak jeszcze mniej udane i strata Anwilu wyniosła w pewnym momencie nawet 8 punktów. Włocławianie kończyli jednak partię całkiem dobrą serią i po pierwszej części gry przegrywali tylko trzema punktami. Wydawało się wówczas, że zawodnicy z Włocławka złapią dobry rytm i dogonią rywali. Niestety początek drugiej kwarty znów był słaby w wykonaniu Anwilu. W połowie kwarty gospodarze prowadzili już trzynastoma punktami. Ekipa gości na szczęście znów pozbierała się po kilku minutach naprawdę słabej gry. Drużyna z Polski zdołała zbliżyć się na odległość dwóch punktów, a dzięki trójce w swojej ostatniej akcji objęli nawet prowadzenie jednym punktem.

Po zmianie stron znów mieliśmy stary dobry schemat z pierwszej połowy. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i szło im dobrze do połowy czasu gry. Wtedy znów Anwil zaczął grać na wysokim poziomie, ale tym razem ich przewaga była dużo bardziej znacząca niż po pierwszej połowie. Goście w ostatnich minutach partii wykonali znakomitą serię 15:3 i przed startem ostatniej części spotkania wynik wynosił 65:56 dla Anwilu. W czwartej kwarcie reprezentanci polskiej koszykówki w końcu nie popełnili błędów z poprzednich partii i od początku do końca panowali nad boiskowymi wydarzeniami.

Anwil Włocławek pokonał CSM Oradeę 91:73 i z dwoma zwycięstwami objął prowadzenie w grupie. Włocławianie kolejny mecz w Europe Cup rozegrają dopiero 11 stycznia na wyjeździe z niemieckim Bambergiem.

CSM Oradea - Anwil Włocławek 73:91 (22:19, 20:24, 14:22, 17:26)

Oradea: Markovic 18, Ogden 18, Tarolis 14, Neal 9, Richard 9, Carter 3, Holt 2

Anwil: Bostic 17, Greene IV 17, Moore 16, Woroniecki 13, Nowakowski 12, Petrasek 8, Słupiński 4, Sobin 4