NBA: najlepszy mecz Sochana to za mało, Spurs przegrali z Pelicans
nba.com/screenshot

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 23.12.2022, 06:28

Jeremy Sochan rozegrał swój najlepszy mecz w dotychczasowej karierze w lidze NBA. Polski skrzydłowy w 31 minut zdobył 23 punkty, do których dołożył 9 zbiórek (6 w ataku), 6 asyst oraz 1 przechwyt. Niestety pomimo dobrego występu 19-latka jego San Antonio Spurs przegrali na wyjeździe z New Orleans Pelicans 117:126.

New Orleans Pelicans — San Antonio Spurs

Od momentu powrotu do gry po kontuzji prawego kolana Jeremy nie mógł na stałe odzyskać swojej roli w pierwszej piątce zespołu. Trener Gregg Popovich raz umieszczał go na parkiecie wraz z pozostałymi starterami, by w następnym spotkaniu ponownie posadzić go na ławce od początku meczu. Tym razem Polak ponownie otrzymał swoją szansę od pierwszej minuty i doskonale ją wykorzystał.

W starciu przeciwko New Orleans Pelicans nieobecny był najlepszy punktujący drużyny, Keldon Johnson. Z kolei w barwach rywali brakowało aż dwójki kluczowych zawodników — Ziona Williamsona i Brandona Ingrama. Początek meczu to jednak absolutna dominacja Pelikanów, którzy już w pierwszej kwarcie wypracowali 20-punktową przewagą dzięki świetnej grze w obronie, ograniczając Spurs do zaledwie 26% skuteczności z gry. W kolejnych odsłonach podopieczni Gregga Popovicha próbowali odrabiać straty, aż w końcu w czwartej kwarcie zmniejszyli różnicę poniżej dziesięciu oczek, przywracając wiarę w zwycięstwo. Ostatnie dwanaście minut należało jednak do CJ-a McColluma, który w tym czasie rzucił aż 19 punktów, trafiając 7/9 prób z gry. To właśnie dzięki doskonałe grze obwodowego Pelicans przetrwali napór przyjezdnych i ostatecznie zwyciężyli 126:117.

Dla Sochana przełomowa okazała się druga kwarta, w której Polak otrzymał dużo szans na atakowanie obręczy. W trakcie siedmiu minut Jeremy zdobył aż dwanaście oczek, trafiając 3/4 z gry oraz 5/7 z linii rzutów osobistych. Wyraźnie da się zauważyć, że treningi rzutowe powoli przynoszą pozytywne efekty, a ten występ może pozwolić naszemu koszykarzowi na stały powrót do wyjściowej piątki ekipy. W całym meczu Sochan spędził na parkiecie 31 minut, notując 23 punkty, 9 zbiórek, 6 asyst, 1 przechwyt oraz 2 straty, trafiając 7/14 z gry, 2/4 zza łuku oraz 7/10 z linii rzutów osobistych.

Komplet wyników minionej nocy:

New Orleans Pelicans — San Antonio Spurs 126:117 (37:17, 28:29, 29:29, 32:42)

CJ McCollum 40pkt/8zb/9as/2blk — Jeremy Sochan 23pkt/9zb/6as

Utah Jazz — Washington Wizards 120:112 (30:27, 30:39, 33:24, 27:22)

Malik Beasley 25pkt/4prz — Bradley Beal 30pkt/5zb/5as

Wyniki z poprzedniej nocy:

Cleveland Cavaliers — Milwaukee Bucks 114:106 (35:20, 25:22, 33:35, 21:29)

Donovan Mitchell 36pkt/4zb/6as/2prz — Giannis Antetokounmpo 45pkt/14zb/4as/2blk

Philadelphia 76ers — Detroit Pistons 113:93 (37:29, 26:22, 29:27, 21:15)

Joel Embiid 22pkt/10zb/6as/4blk — Jaden Ivey 18pkt/3zb/2prz

Atlanta Hawks — Chicago Bulls 108:110 (25:30, 26:31, 26:20, 31:29)

Trae Young 34pkt/6zb/6as — DeMar DeRozan 28pkt/6zb/5as

Boston Celtics — Indiana Pacers 112:117 (22:42, 21:29, 42:29, 27:17)

Jayson Tatum 41pkt/5zb/4as/2prz — Tyrese Haliburton 33pkt/3zb/8as

Brooklyn Nets — Golden State Warriors 143:113 (46:17, 45:34, 18:28, 34:34)

Kevin Durant 23pkt/7zb/5as/4prz — James Wiseman 30pkt/6zb

New York Knicks — Toronto Raptors 106:113 (27:28, 26:35, 27:24, 26:26)

Julius Randle 30pkt/13zb/4as — Pascal Siakam 52pkt/9zb/7as

Houston Rockets — Orlando Magic 110:116 (31:25, 33:29, 23:31, 23:31)

Kevin Porter Jr 31pkt/6zb/5as/3prz — Paolo Banchero 23pkt/13zb/3as/2prz

Minnesota Timberwolves — Dallas Mavericks 99:104 (31:29, 21:22, 22:24, 25:29)

Rudy Gobert 19pkt/15zb/2prz/2blk — Luka Doncic 25pkt/9zb/10as/3prz

Oklahoma City Thunder — Portland Trail Blazers 101:98 (22:32, 27:22, 29:24, 23:20)