NHL: ważne zwycięstwo Boston Bruins
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 23.12.2022, 09:36

Dzisiaj rozegrano kilka ciekawych meczów ligi NHL. W hicie dnia Boston Bruins wygrali 3:2 z Winnipeg Jets.

Najciekawiej zapowiadał się mecz w Bostonie, gdzie liderzy Konferencji Wschodniej zmierzyli się z Winnipeg Jets, czyli trzecią drużyną na Zachodzie. Goście świetnie rozpoczęli spotkanie i po golach Marka Scheifele'go oraz Jansena Harkinsa w ósmej minucie prowadzili 2:0. Bruins zaczęli odrabiać straty w połowie drugiej tercji. Najpierw błąd bramkarza Connora Hellebuycka wykorzystał David Pastrnak, a trzy minuty później w przewadze wyrównał Jake DeBrusk. Gospodarze nie zatrzymali się w ofensywie i w 12. minucie trzeciej części na 3:2 trafił Nick Foligno. Ekipa z Bostonu wygrała po raz 26. w sezonie i umocniła się na czele tabeli.

Wielu emocji spodziewano się także w starciu Pittsburgh Penguins z Carolina Hurricanes, czyli piątej z drugą drużyną Konferencji Wschodniej. Po pierwszej tercji było 2:1 dla Huraganów. Pod koniec drugiej odsłony w osłabieniu wyrównał Brock McGinn. Pingwiny wyszły na prowadzenie 3:2 za sprawą Bryana Rusta, ale po niecałych trzech minutach odpowiedział Jordan Staal. Po 23 sekundach dogrywki gościom z Caroliny zwycięstwo zapewnił Jaccob Slavin.

Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Boston Bruins - Winnipeg Jets 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
New York Rangers - New York Islanders 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Ottawa Senators - Washington Capitals 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)
Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 3:4 (1:2, 1:0, 1:1, 0:1)
Vancouver Canucks - Seattle Kraken 6:5 (1:1, 1:3, 3:1, 0:0, 2:1)
Los Angeles Kings - Calgary Flames 4:3 (1:1, 0:0, 2:2, 1:0)
San Jose Sharks - Minnesota Wild 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)