EBL: forma Śląska nie do ruszenia - Wrocław pokonał Stal
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 26.12.2022, 21:53

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia wolnego nie mieli koszykarze z Wrocławia i Ostrowa Wielkopolskiego. Pojedynek na szczycie tabeli przebiegał głównie pod dyktando Śląska i od samego początku do końca gospodarze mieli prowadzenie w swoich rękach. Ostatecznie Wrocław wygrał 83:68.

Pierwsze punkty po minucie ciszy pod obydwoma koszami zdobył Djurisić, ale gospodarze dobrze czuli się w rzutach z dystansu i po dwóch skutecznych „trójkach” było już 6:2. Sporo pomyłek zaliczyli w tym czasie ostrowianie, a od momentu gdy Djurisić rzucił na 12:6, gościom nie udało się już ani razu trafić do kosza z gry w pierwszej kwarcie. Prowadzenie Śląska wzrosło do dwunastu „oczek” dzięki świetnym rzutom Justice’a. Lepiej szło przyjezdnym dotrzymywanie kroku w drugiej odsłonie, bo też częściej tracili piłkę wrocławianie. Ich atutem był jednak bardzo dobry blok, którym niejednokrotnie zatrzymywali rywali w ciągu tych dziesięciu minut. Po upływie kolejnych trzech było 24:20, ale sytuację Śląska ratował Kolenda. Goście mieli jeszcze kilka szans na wyrównanie, chociażby przy „trójce” Thomasa na 27:26, ale skuteczność w rzutach za trzy punkty i tak przemawiała za Wrocławiem. Udane akcje Ramljaka i Gołębiowskiego sprawiły, że z niewiele mniejszą przewagą miejscowi schodzili na dłuższą przerwę – 41:31.

Na pierwsze trafienie w trzeciej kwarcie przyszło czekać ponad dwie minuty i ogólnie wstęp do niej nie obfitował w skuteczne akcje. Dopiero gdy Perkins poruszył Stal, przy stanie 46:40 zaczęli także pracować wrocławianie. Gospodarze wiedzieli jak kontrolować wynik i po udanych osobistych było nadal 56:42. Niewiele zmieniła też czwarta kwarta – Martin i Ramljak rzucali najczęściej, a gości próbował podciągnąć Kulig. Wynik jednak wcale nie zmieniał się na korzyść Ostrowa, bo przyjezdni nie mieli tak dobrej skuteczności w rzutach, a w tych zdobywanych z gry już zdecydowanie dominowali zawodnicy Śląska.

WKS Śląsk Wrocław – BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:68 (20:8, 21:23, 17:19, 25:18)

Wrocław: Ramljak 19, Martin 15, Nizioł 12, Justice 11, Dziewa 8, Kolenda 8, Gołębiowski 6, Tomczak 2, Parakhouski 2, Wiśniewski, Adamczak, Bibbs

Ostrów Wielkopolski: Silins 18, Perkins 17, Djurisić 10, Kulig 10, Zębski 7, Thomas 6, Garbacz, Załucki

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.