Premier League: Arsenal ograł West Ham
Wonker/Flickr

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.12.2022, 22:59

Arsenal wygrał 3:1 z West Hamem w meczu 17. kolejki Premier League. Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej gospodarze zaprezentowali świetną grę. 90 minut w bramce gości rozegrał Łukasz Fabiański.

Arsenal bardzo szybko mógł ustawić sobie spotkanie. W 5. minucie do siatki trafił Bukayo Saka, ale sędzia po analizie VAR anulował bramkę z powodu spalonego. W kolejnych fragmentach częściej przy piłce byli "Kanonierzy", lecz to goście zdołali otworzyć wynik meczu. W 25. minucie po faulu  Williama Saliby Michael Oliver wskazał na jedenasty metr od bramki. Rzut karny wykorzystał Said Benrahma. Po straconym golu Arsenal częściej od rywala zagrażał bramce, mimo to gospodarze schodzili do szatni z niekorzystnym rezultatem.

W drugiej odsłonie piłkarze Mikela Artety zaprezentowali świetny futbol. Byli skuteczni zarówno w polu karnym Łukasza Fabiańskiego, jak i w destrukcji. Strzelanie rozpoczął w 53. minucie Bukayo Saka. Pięć minut później było już 2:1 po uderzeniu Gabriela Martinellego. Na 3:1 podwyższył w 69. minucie Eddie Nketiah. Anglik łatwo ograł Timo Kehrera i pokazał, że jest w stanie zastąpić kontuzjowanego Gabriela Jesusa. W drugich czterdziestu pięciu minutach West Ham był bezradny w ofensywie. Arsenal dołożył kolejne trzy "oczka" i niezmiennie dzierży pierwszą lokatę. Goście zaliczyli czwartą porażkę z rzędu i pozostali niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Arsenal - West Ham: 3:1 (0:1)

Bramki: 53' Saka, 58' Martinelli, 69' Nketiah - 27'(k.) Benrahma

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Tierney (73' Zinchenko) - Oedegaard, Partey (90+5' Elneny), Xhaka - Saka, Nketiah, Martinelli (88' Vieira)

West Ham: Fabiański - Coufal, Kehrer, Dawson, Cresswell - Soucek (78' Fornals), Rice, Bowen, Paqueta, Benrahma - Antonio (87' Mubama)

Żółte kartki: 8' Bowen, 44' Coufal

Sędzia: Michael Oliver