Dart - MŚ: porażka Ratajskiego w 3. rundzie

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 27.12.2022, 14:50

Po przerwie świątecznej powróciły do gry mistrzostwa świata w darta. W Alexandra Palace na otwarcie trzeciej rundy Krzysztof Ratajski przegrał z Dimitrim Van den Berghiem.

Obaj darterzy swoje zmagania w mistrzostwach rozpoczęli od drugiej rundy, ponieważ byli rozstawieni. W tej fazie Krzysztof Ratajskim wygrał 3:1 z Dannym Jansenem. Natomiast Dimitri Van den Bergh był lepszy od Lourence'a Ilagana. Warto zaznaczyć, że od trzeciej rundy zawodnicy grali do czterech wygranych setów.

Początek rywalizacji nie był wybitny po obu stronach. Lekką przewagę miał Belg, ale nasz reprezentant trzymał się tuż za nim. Ratajski miał nawet cztery lotki setowe, ale żadnej z nich nie zdołał wykorzystać i to Van den Bergh po trafieniu double 4 wygrał pierwszą partię. Później darterzy weszli na wyższy poziom pod względem średnich, ale to Dimitri Van den Bergh zaczął rozdawać karty i pewnie zwyciężył w drugim secie.

Natomiast po drugiej przerwie rewelacyjnie zagrał Krzysztof Ratajski, który pewnie dopisał do swojego dorobku pierwszą partię, nie oddając Van den Berghowi nawet lega. Później znów obaj zawodnicy grali na równym poziomie, lecz lepiej w najważniejszych momentach grał Belg i to on miał dwa sety zapasu. Niestety piąta partia okazała się decydująca, ponieważ Van den Bergh kolejny raz grał lepiej i skończył mecz, trafiając double 16.

Dimitri Van den Bergh - Krzysztof Ratajski 4:1 (3:2, 3:0, 0:3, 3:1, 3:1)

Średnie: 92,92 - 92,38

Skuteczność na doublach: 12/23 (52,2%) - 7/19 (36,8%)