Premier League: Manchester United pewnie wygrywa z Nottingham

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.12.2022, 22:59

Manchester United wygrał 3:0 z Nottingham Forrest w meczu 17. kolejki Premier League. Zwycięstwo "Czerwonym Diabłom" zapewnili Marcus Rashford, Anthony Martial i Fred.

Erik ten Hag nie miał idealnej sytuacji kadrowej. Wirus przetrzebił środkowych obrońców Manchesteru i centralną postacią w defensywie został Luke Shaw. Towarzyszył mu Raphael Varane, który 10 dni wcześniej rozegrał finał mistrzostw świata. Eksperymentalne zestawienie w obronie nie miało jednak wielu okazji do wykazania się. Od pierwszych minut przewagę mieli gospodarze. Dwie szybko strzelone bramki w 19. i 22. minucie ustawiły boiskowe wydarzenia. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcus Rashford, wykorzystując podanie z rzutu rożnego Christiana Eriksena. Chwilę później Anglik zagrywał do Anthony'ego Martiala, po którego uderzeniu nie najlepiej interweniował Wayne Hennessey. Goście mieli spory problem, by opuścić własną połowę. W końcówce inauguracyjnej części gry do siatki trafił Willy Boly. System VAR anulował bramkę z powodu spalonego.

W drugiej odsłonie "Czerwone Diabły" nie zamierzały się wycofać. Wysokie ustawienie pozwalało gospodarzom szybko odbierać piłkę i kreować kolejne sytuacje bramkowe. Lepszą postawą wykazywał się bramkarz Nottingham, który zatrzymywał celne uderzenia rywali. Na trzeciego i jak się potem okazało, ostatniego gola trzeba było czekać do 87. minuty. Wtedy Casemiro zagrał do Freda, a ten ustalił rezultat meczu. Zwycięstwo umocniło Manchester na piątej lokacie w tabeli. Z kolei goście nie wykorzystali szansy na wyjście ze strefy spadkowej.

Manchester United - Nottingham Forrest: 3:0 (2:0)

Bramki: 19' Rashford, 22' Martial, 87' Fred

Manchester: de Gea - Wan-Bissaka, Varane (77' Maguire), Shaw, Malacia - Casemiro, Eriksen (77' Fred), Antony (65' van de Beek), Fernandes, Rashford (86' Elanga) - Martial (65' Garnacho)

Nottingham: Hennessey - Aurier (74' Williams), Worrall, Boly, Lodi  (63' Toffolo) - Yates, Freuler, Mangala (63' Dennis) - Johnson, Awoniyi (62' Surridge), Lingard (53' O'Brien)

Żółte kartki: 27' Malacia, 74' Eriksen, 83' Garnacho - 29' Mangala

Sędzia: Anthony Taylor