NHL: dziewiąte zwycięstwo Caroliny z rzędu

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 28.12.2022, 09:09

Po świątecznej przerwie na taflę wrócili hokeiści NHL. Kilka dni bez gry nie wpłynęło negatywnie na hokeistów z Caroliny, których wygrana nad Chicago była dziewiątym zwycięstwem z rzędu.

Hokeiści Hurricanes świetnie radzą sobie w tym sezonie, dorobkiem punktowym ustępując w całej lidze jedynie bostończykom. Po świątecznej przerwie liderów Metropolitan Division odwiedziło Chicago, rywal może nie był najwyższych lotów, ale także w takich meczach można zaliczyć potknięcie. Tak tym razem się jednak nie stało, a Huragany królowały na placu gry, chociaż wynik 3:0 nie okazuje może, jak bardzo gospodarze zdominowali grę. Zwłaszcza przytłaczającą przewagę Carolina uzyskała w pierwszej tercji, zakończonej trafieniami Necasa i Fasta, drugą część nieco odpuścili, by znów uderzyć w ostatniej odsłonie, tutaj na listę strzelców wpisał się jeszcze Matrinook.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

Tak dobrze nie poszło za to Bostonowi, który musiał przełknąć wyjazdową porażkę w kanadyjskiej Ottawie. 40 minut gry było względnie wyrównane, prowadzili jednak miejscowi. W trzeciej tercji doszło wręcz do szturmu bramki Talbota, który musiał interweniować niemal 30 razy, podczas gdy jego vis-a-vis pozostawał niemal bezrobotny. Trud golkipera Senators się jednak opłacił, bo mimo jednej wpuszczonej bramki doszło do dogrywki, a potem do karnych, które gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Ottawa Senators - Boston Bruins 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, d.0:0, k.1:0).

Porażki doznało także Las Vegas, które o fotel lidera w Pacific Division walczy z Los Angeles. Decydująca o zwycięstwie Kings okazała się trzecia tercja, wygrana przez ten zespół 2:0, co dało wynik końcowy 4:2 na jego korzyść.

Los Angeles Kings - Las Vegas Golden Knights 4:2 (1:1, 1:1, 2:0).