Narciarstwo alpejskie – PŚ: świetny występ Gąsienicy-Daniel!
Stefan Brending / wikimedia commons

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 28.12.2022, 15:08

Drugi dzień rywalizacji w Semmering był znacznie bardziej udany dla Maryny Gąsienicy-Daniel! Polka wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie, kończąc zawody na szóstym miejscu. Wygrała znów Mikaela Shiffrin. Tymczasem w Bormio w zjeździe równych sobie nie miał Vincent Kriechmayr.

Wtorkowy wyścig w Austrii nie poszedł po myśli Maryny Gąsienicy-Daniel, bowiem nie ukończyła pierwszego przejazdu. W środę nasza reprezentantka dotarła już do mety i na półmetku plasowała się na ósmym miejscu, ze stratą 1,6 sekundy do liderki. Tą była Szwajcarka Lara Gut-Behrami, która pokonała trasę w czasie 59,23 s, co dawało jej 0,22 s przewagi nad Amerykanką Mikaelą Shiffrin, oraz 0,81 s nad Włoszką Martą Bassino. Dokładnie 0,2 s do podium traciła jej rodaczka Federica Brignone oraz Szwedka Sara Hector. Lepiej niż we wtorek spisała się też druga z Polek. Niestety nie wystarczyło to Magdalenie Łuczak do znalezienia się w najlepszej trzydziestce. Polka ze stratą 3,87 zajęła 36. miejsce.

Gąsienica-Daniel potrafiła w drugim przejeździe jeszcze poprawić swoją lokatę. Ostatecznie zakończyła zmagania na szóstym miejscu, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Do triumfatorki straciła 0,92 s. Tą była natomiast ostatecznie Shiffrin, która o 0,1 s wyprzedziła Gut-Behrami. Trzecie miejsce utrzymała Bassino, choć Brignone zbliżyła się do niej na 0,03 s. Przejazdu nie ukończyła Hector.

W Austrii ścigały się panie, we Włoszech panowie. W Bormio odbył się w środę zjazd, w którym najszybszy był Vincent Kriechmayr. Austriak z czasem 1:54,68 wyprzedził o 0,4 sekundy Kanadyjczyka Jamesa Crawforda. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Aleksander Aamodt Kilde ze stratą 0,68 s do zwycięzcy. Czołowa trójka znacznie odskoczyła rywalom. Czwarty Marco Odermatt ze Szwajcarii miał wynik słabszy od Krichmayra o 1,46 s.