Premier League: Manchester City wygrał na Elland Road

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.12.2022, 23:00

Manchester City wygrał 3:1 w wyjazdowym meczu 17. kolejki Premier League przeciwko Leeds United. Kolejne dwa trafienia dołożył Erling Haaland, którego dorobek liczy już 21 goli. Mateusz Klich wszedł w 65. minucie i został ukarany żółtą kartką.

Pierwsza połowa przebiegła pod całkowite dyktando gości. Leeds rzadko było przy piłce, a gdy już ją przejmowali, to równie prędko notowali straty. Przez wiele minut Manchester raził nieskutecznością. Dwóch sytuacji nie wykorzystał Haaland, a jeszcze więcej szans zmarnował Jack Grealish. "The Citizens" udało się wyjść na prowadzenie dopiero tuż przed przerwą. Strzelał Riyad Mahrez, a dobitkę wykorzystał Rodri.

Po przerwie goście nadal prowadzili skomasowany atak. W ciągu dwudziestu minut dwukrotnie do siatki trafiał Haaland. Przy obu golach asystował Grealish, niejako odkupując swoje winy z inauguracyjnej części gry. Trochę wiary w serca gospodarzy wlał gol po rzucie rożnym Pascala Struijka. Mimo okazji z obu stron gole na Elland Road już nie padły. Manchester dzięki trzem punktom zbliżył się na pięć oczek do Arsenalu.

Leeds United - Manchester City: 1:3 (0:1)

Bramki: 73' Struijk - 45+1' Rodri, 51', 64' Haaland

Leeds: Meslier - Kristensen (65' Ayling), Koch, Cooper (72' Llorente), Struijk - Greenwood, Forshaw (65' Klich), Roca - Gnonto, Rodrigo (72' Gelhardt), Aaronson (83' Gyabi)

Manchester: Ederson - Lewis (68 Cancelo), Stones, Akanji, Ake - De Bruyne, Rodri, Gundogan - Mahrez (88' Mahrez), Haaland, Grealish

Żółte kartki: 70' Klich, 71' Gnonto, 85' Greenwood - 62' Lewis, 81' Rodri, 90+2' Palmer

Sędzia: Stuart Attwell