NBA: kolejna porażka Bucks

• Data publikacji: 29.12.2022, 09:25

Dzisiaj rozegrano osiem kolejnych meczów ligi NBA. Najciekawiej było w Chicago, gdzie Bulls wygrali po dogrywce 119:113 z Milwaukee Bucks, dla których to już czwarta porażka z rzędu.

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks

Już pierwsza kwarta zapowiadała spore emocje, gdyż najpierw Bulls mieli siedem punktów przewagi, a potem to Bucks odskoczyli na dziesięć oczek. Wyrównana pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 57:55 dla gospodarzy. W czwartej kwarcie ekipa z Milwaukee prowadziła już 94:79, ale w końcówce Bulls odrobili straty. Podstawowy czas gry zamknęli serią 8:0, a po kontrze po przechwycie w ostatnich sekundach doprowadzili do dogrywki. W niej także końcówka należała do Byków. Przy remisie 113:113 w ostatniej minucie Giannis Antetokounmpo nie trafił ważnego rzutu i po zwycięstwo sięgnęli gospodarze. Mecz był także pojedynkiem Giannisa z DeMarem DeRozanem. Ten pierwszy zdobył 45 punktów i miał 22 zbiórki, a ten drugi 42 punkty i 10 zbiórek. Dla Bucks to czwarta porażka z rzędu i są na trzecim miejscu w Konferencji Wschodniej z coraz większą stratą do lidera.

New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves i Sacramento Kings - Denver Nuggets

Na czele Konferencji Zachodniej znajdują się dwie drużyny z bilansem 22-12. Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli New Orleans Pelicans. Prawie przez cały mecz musieli gonić wynik w starciu z Minnesota Timberwolves. W samej końcówce wygraną Pelikanom na linii rzutów wolnych zapewnił Zion Williamson, który łącznie zanotował 43 punkty. Denver Nuggets stracili dużą przewagę w meczu z Sacramento Kings. Po pierwszej kwarcie prowadzili 40:24, a potem aż do połowy czwartej odsłony utrzymywali dwucyfrowy zapas. Na linii wolnych zwycięstwo drużynie Kings zapewnił Malik Monk. Potem jeszcze Nikola Jokić nie trafił rzutu na zwycięstwo i pozostał ze zdobyczą 40 punktów.

Komplet wyników minionej nocy

Detroit Pistons - Orlando Magic 121:101 (27:23, 39:24, 26:30, 29:24)
Saddiq Bey 28 pkt/8 zb/4 as - Franz Wagner 19 pkt/6 zb/3 as
Washington Wizards - Phoenix Suns 127:102 (36:21, 28:34, 29:29, 34:18)
Rui Hachimura 30 pkt/5 zb/1 as - Deandre Ayton 31 pkt/7 zb/3 as
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 107:108 (30:31, 33:25, 17:27, 27:25)
Dejounte Murray 24 pkt/9 zb/8 as - Kevin Durant 26 pkt/16 zb/8 as
Miami Heat - Los Angeles Lakers 112:98 (33:25, 28:27, 34:26, 17:20)
Bam Adebayo 23 pkt/14 zb/0 as - LeBron James 27 pkt/9 zb/6 as
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 119:113 (28:32, 29:23, 22:27, 27:24, 13:7)
DeMar DeRozan 42 pkt/10 zb/5 as - Giannis Antetokounmpo 45 pkt/22 zb/7 as
New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 119:118 (24:28, 25:27, 37:33, 33:30)