EBL: Arka sprawiła niespodziankę i pokonała Anwil w Gdyni
Andrzej Romański / plk.pl

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 29.12.2022, 21:35

W meczu 14. kolejki Energa Basket Ligi drużyna Suzuki Arka Gdynia podejmowała wyżej notowaną ekipę Anwilu Włocławek. Koszykarze z Trójmiasta nie okazali się dziś zbyt gościnni i nie mieli problemów z odnotowaniem swojej szóstej wygranej w tym sezonie. Arkę do zwycięstwa poprowadził DJ Fenner (25 pkt, 5 zb, 5 as).

Włocławianie bardzo dobrze weszli w dzisiejsze spotkanie i wiele wskazywało, że dziś będą mieli okazję odegrać się na innej drużynie z Trójmiasta, poprzedni mecz przegrali z Treflem Sopot. Mecz Anwil rozpoczął od serialu punktowego 7:0 i utrzymywał podobną przewagę przez większą część pierwszej kwarty. Po drodze Arka zmniejszała swoją stratę, jednak po 10 minutach gry to goście prowadzili w stosunku 21:16. Druga odsłona była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzu. Przede wszystkim po kilku minutach udało się najpierw doprowadzić do remisu, a kilka chwil później objąć pierwsze prowadzenie w meczu. Jak się później okazało gospodarze wypuścili je jeszcze tylko na krótką chwilę. Po połowie spotkania Arka prowadziła 45:36, osiągając tym samym najwyższe prowadzenie w danej chwili.

Po doskonałej drugiej kwarcie Arkowcy stanęli przed doskonałą szansą na sprawienie niespodzianki z wyżej notowanym rywalem. Wystarczyło tylko pilnować niemal dwucyfrowej przewagi. Trzecia kwarta była najbardziej wyrównaną z dotychczas rozegranych. Gospodarze za wszelką cenę nie chcieli roztrwonić dość pokaźnej zaliczki, która w pewnym momencie urosła nawet do 16 punktów. Po dwóch skutecznych akcjach Anwilu przed ostatnią odsłoną Arka prowadziła 71:59. W decydującej kwarcie nie wydarzyło się już absolutnie nic, co mogło zwiastować inne rozstrzygnięcie niż wygraną gospodarzy. Najbliżej Anwil doszedł na 9 punktów straty, a ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Arki 93:79.

Suzuki Arka Gdynia - Anwil Włocławek 93:79 (16:21, 29:15, 26:23, 22:20)

Arka Gdynia: Fenner 25, Florence 18, Wilczek 18, Bogucki 13, Wade 13, Musić 2, Sewioł 2, Wołoszyn 2.

Anwil Włocławek: Moore 20, Łączyński 9, Petrasek 9, Greene IV 8, Słupiński 8, Sobin 8, Woroniecki 8, Bostić 7, Nowakowski 2, Dawdo 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.