Ligue 1: bezbramkowy remis Nicei z Lens
Magali Moscardo 2013

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 29.12.2022, 22:54

OGC Nice zremisowało z RC Lens 0:0 w meczu 16. kolejki Uber Eats Ligue 1. 90 minut w barwach gości rozegrał Przemysław Frankowski.

Pierwszy kwadrans mógł się podobać kibicom zgromadzonym na Allianz Riviera. Przewagę mieli wiceliderzy tabeli, ale nie udokumentowali tego bramką. Najaktywniejszy był Salis Abdul Samed, który nękał defensywę gospodarzy. W 22. minucie najskuteczniejszy gracz Lens, Florian Sotoca, trafił do siatki, ale był na spalonym.

W drugiej odsłonie tempo meczu pozostało na niezłym poziomie. Mimo to, strzałów było niewiele, co zbliżało drużyny do bezbramkowego remisu. Ostatnie minuty sprawiały wrażenie, jakby obie ekipy były zadowolone z remisu. Taki ostatecznie stał się faktem, a zarówno dla Nicei, jak i Lens nie oznaczało to zmiany pozycji w tabeli.

OGC Nice - RC Lens: 0:0

Nice: Schmeichel - Rosario, Dante, Todibo - Lotomba, Boudaoui, Thuram (90' Lemina), Bard, Barkley (71' Diop), Pepe - Laborde (81' Delort)

Lens: Samba - Gradit, Danso, Medina (64' Haidara) - Frankowski, Onana (57' Openda), Samed, Machado (88' Cardinal), Sotoca, Fofana - Said (64' Lascary)

Żółte kartki: 78' Diop, 78' Pepe - 45+1' Said, 60' Machado, 78' Gradit

Sędzia: Benoit Millot