NHL: zwycięstwo Los Angeles Kings po rzutach karnych

• Data publikacji: 30.12.2022, 10:45

Za nami kolejna duża dawka spotkań sezonu zasadniczego ligi NHL. W najciekawszym meczu dnia Los Angeles Kings wygrali 5:4 po rzutach karnych z Colorado Avalanche.

Ze względu na czołowe pozycje Los Angeles Kings i Colorado Avalanche w tabeli Konferencji Zachodniej ich bezpośrednie spotkanie zapowiadało się na hit dnia. W Ball Arena nie zabrakło emocji. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:0 dla Kings po bramce Gabriela Vilardiego. W drugiej odsłonie gospodarze strzelili aż cztery gole, z czego trzy w ciągu trzech minut. Dzięki temu Avalanche prowadzili 4:2. Rywalizacja nie była jeszcze rozstrzygnięta, gdyż na samym początku trzeciej części goście po raz drugi wykorzystali przewagę. Na ponad pięć minut przed końcem podstawowego czasu spotkania wyrównał Sean Walker. Ostatecznie doszło do rzutów karnych. W nich hokeiści z Los Angeles zdobyli dwa trafienia i ich bramkarz Pheonix Copley zachował czyste konto. W tabeli na Zachodzie ekipa Króli jest trzecia ze stratą dwóch punktów do Dallas Stars i Vegas Golden Knights, a Avalanche zajmują szóstą pozycję.

Rzutami karnymi zakończył się także mecz w Tampie. Po 65 minutach starcia Lightning z New York Rangers na tablicy wyników widniał mało hokejowy wynik 1:1. W serii karnych gospodarze strzelili dwie bramki, w tym Brayden Point, który trafił również w czasie meczu. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1 dla zespołu z Tampy. Siódmą porażkę z rzędu zanotowali Columbus Blue Jackets. Tym razem ulegli na wyjeździe 1:2 New York Islanders.

Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
Florida Panthers - Montreal Canadiens 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)
Tampa Bay Lightning - New York Rangers 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 2:1)
Washington Capitals - Ottawa Senators 3:4 (0:0, 3:2, 0:1, 0:1)
New York Islanders - Columbus Blue Jackets 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Minnesota Wild - Dallas Stars 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Arizona Coyotes - Toronto Maple Leafs 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)
Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 4:5 (0:1, 4:1, 0:2, 0:0, 0:2)