EBL: zwycięstwo Astorii w meczu derbowym

• Data publikacji: 30.12.2022, 19:23

W Toruniu zmierzyły się ze sobą dwie ostatnie drużyny w ligowej tabeli. Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrała dzięki świetnej drugiej połowie 92:88 z Twardymi Piernikami Toruń.

Jedno z najważniejszych spotkań 14. kolejki rozegrano w Toruniu. Zmierzyły się ze sobą dwie ostatnie drużyny w tabeli, które wygrały do tej pory zaledwie po trzy mecze - Twarde Pierniki oraz Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Dwa zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego ostatnio spisują się lepiej niż na początku sezonu. Torunianie wygrali dwa ostatnie spotkania, a bydgoszczanie dwa z trzech ostatnich pojedynków. Stawka dzisiejszego derbowego starcia była bardzo duża.

Od samego początku koszykarze z Torunia pokazali, że są w świetnej formie. Po rzucie za trzy punkty Wasy Pusicy już w trzeciej minucie prowadzili 9:3. Po serii 8:0 od wyniku 7:15 Astoria doprowadziła do remisu. Do końca kwarty Twarde Pierniki rzuciły jeszcze cztery punkty. W drugiej odsłonie przewaga gospodarzy była jeszcze większa. Dzięki trójkom Kacpra Gordona torunianie wypracowali dwucyfrowy zapas. Zespół Milosa Mitrowicia miał nawet 15 punktów, a do przerwy prowadził 47:38.

Po zmianie stron obraz gry całkowicie się zmienił. Dominującą stroną była Astoria, która dzięki serii 11:2 doprowadziła do remisu 53:53. Goście poszli za ciosem i po trzeciej kwarcie wygranej 31:15 wyszli na prowadzenie 69:62. Na początku czwartej części to zespół z Bydgoszczy zaliczył przestój trwający trzy minuty. Tym samym Twarde Pierniki były bardzo blisko odrobienia wszystkich strat. Jednak Astoria w najważniejszych momentach nie dała sobie odebrać prowadzenia i wygrała 92:88. Tym samym na dole tabeli z trzema zwycięstwami pozostaje drużyna z Torunia. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Ben Simons, który zdobył 24 punktów, trafiając pięć rzutów za trzy punkty.

Twarde Pierniki Toruń - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 88:92 (19:15, 28:23, 15:31, 26:23)