Hokej: GKS Tychy z Pucharem Polski

• Data publikacji: 31.12.2022, 11:35

Od środy do piątku w Oświęcimiu rozegrano turniej finałowy o Puchar Polski w hokeju na lodzie. Po triumf sięgnął GKS Tychy, który w finale pokonał miejscowy zespół Unii.

W środę w pierwszym półfinale byliśmy świadkami pojedynku dwóch GKS-ów. Lepszy okazał się ten z Tych, ale jego bramkarz Tomas Fucik zachował czyste konto. Już w szóstej minucie wynik otworzył Ondrej Sediwy. Zespół z Katowic próbował odrobić straty i do samego końca walczył o wyrównanie. W końcówce katowiczanie wycofali bramkarza i skończyło się to trafieniem Aleksandra Boivina na 2:0. Dzień później jako druga do finału awansowała Re-Plast Unia Oświęcim. Gospodarze turnieju już po pierwszej odsłonie prowadzili 2:0 z Comarch Cracovią po golach Pawła Padakina i Andrija Denyskina. W czwartej minucie drugiej części Filipp Pangełow-Juldaszew w przewadze trafił na 3:0. Nadzieję na odrobienie strat Cracovia dał Wojtech Tomi. Pod koniec drugiej tercji wynik na 4:1 ustalił Padakin, notując drugie trafienie.

W wielkim finale zmierzyły się Unia Oświęcim i GKS Tychy. Rywalizacja przebiegała pod dyktando tyszan, chociaż na trybuny nie zostali wpuszczeni ich kibice. Związane to było z ich złym zachowaniem podczas półfinału. W 12. minucie w przewadze trafił Aleksandre Boivin. Dwie minuty później było już 2:0 za sprawą Jeana Dupuya. Hokeiści GKS-u poszli za ciosem i w połowie drugiej tercji gola w przewadze zdobył Filip Komorski. Re-Plast Unia zdobyła jeszcze bramkę honorową. Na trzy minuty przed końcem trafił Paweł Padakin. Puchar Polski powędrował do hokeistów GKS-u Tychy.